wtv.pl > Gospodarka > 12 tys. zł dla rodziców. Morawiecki ogłosił ważny plan
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:47

12 tys. zł dla rodziców. Morawiecki ogłosił ważny plan

pieniadze
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Prezentujący szczegóły Polskiego Ładu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowy program socjalny, wprowadzony obok 500 plus i 300 plus. Szef rządu zapewnił o rychłym uruchomieniu Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

O filarach, na których opierać ma się nowy program Prawa i Sprawiedliwości, oficjalnie nazwany Polskim Ładem, pisaliśmy TUTAJ.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział m.in. wzrost środków finansowych przeznaczanych na służbę zdrowia, zmianę polityki mieszkaniowej, rozwój polskiej wsi, a także podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.

Po wystąpieniu lidera Zjednoczonej Prawicy na scenę wyszedł premier Mateusz Morawiecki, który doprecyzował, na czym będą polegać zmiany wymienione przez Kaczyńskiego.

Mateusz Morawiecki: 12 tys. zł w Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Premier rządu Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że program ma opierać się na pięciu filarach.

Oprócz zapowiedzenia emerytury wolnej od podatku do 2500 zł czy dofinansowań do mieszkań dość niespodziewanie Morawiecki zapowiedział nowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości.

Premier ogłosił rozwiązanie, które dołączy do słynnych 500 plus oraz 300 plus, jak nazywany jest dodatek na szkolną wyprawkę.

Dodajemy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – zapowiedział Mateusz Morawiecki. Polki i Polacy mają otrzymać 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci do wykorzystania pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia dziecka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: