wtv.pl
Ekspertka od mowy ciała przyjrzała się zachowaniu Mateusza Morawieckiego

Twitter.com/@domaradzkaguzik

Ekspertka oceniła mowę ciała Mateusza Morawieckiego

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Ekspertka od mowy ciała, Daria Domaradzka-Guzik, przanalizowała sposób mówienia oraz zachowanie premiera Mateusza Morawieckiego w czasie prezentacji Polskiego Ładu

  • Okazuje się, że szef polskiego rządu zupłenie nie zgrywał się ze swoimi tezami

  • W czasie, gdy mówił o sukcesach jego twarz miała wskazywać m.in. na nieszczerość

  • Dodatkowo ekpertka wskazuje na to, że kąciki ust Mateusza Morawieckiego były nieustannie opuszczone, a radość nie była okazywana przez uśmiech

Wczorajsze słowa premiera Mateusza Morawieckiego pełne były zachwytu oraz informacji mówiącej i tym w jak dobrej sytuacji jesteśmy. Szef rządu podkreślał, że jeszcze lepsze czasy znajdują się przed nami i duży udział ma w tym prezentowany Polski Ład. Ekspertka od mowy ciała, Daria Domaradzka-Guzik przeanalizowała to, jak zachowywał się polityk. Okazuje się, że słowa zupełnie nie zgrywały się z mową ciała Mateusza Morawieckiego.

Nie ulega wątpliwości, iż wizja rozpostarta wczoraj, między innymi przez Mateusza Morawieckiego, to bardzo odważny plan. Głównym pytaniem jest to, czy politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy są w stanie spełnić składane obietnice.

Pomijając jednak kwestie merytoryczne i gospodarcze słów Mateusza Morawieckiego, ekspertka od mowy ciała postanowiła przyjrzeć się zachowaniu premiera. Daria Domaradzka-Guzik opublikowała na Twitterze swoje wnioski.

Co o premierze Mateuszu Morawieckim mówi jego mowa ciała? Ekspertka wyjaśnia

Wczorajsze wystąpienie Mateusza Morawieckiego miało wpisać się w kolejne przekonywanie rodaków, iż Prawo i Sprawiedliwość radzi sobie z kierowaniem Polską wyjątkowo dobrze.

Kolejne deklaracje, obietnice oraz porównywanie swoich dokonań z nieudolnością poprzedników nikogo chyba nie zaskoczyło. Okazuje się jednak, że niewerbalna mowa premiera Mateusza Morawieckiego nijak nie współgrała z tym, co padało z jego ust.

Syn Krzysztofa Krawczyka

Pierwsza żona Krawczyka o jego synu: Trzeba pomóc temu dziecku

CZYTAJ DALEJ

W czasie prezentacji planów PiS premier nie ukrywał, że jest dumny z tego, co już udało się osiągnąć. Ekspertka od mowy ciała zwróciła jednak uwagę na jedną ważną rzecz.

„To cieszy mnie najbardziej.. że Polska się rozwija!”. Radość bez uśmiechu, zaciskanie ust, opuszczone kąciki.. (pisownia oryginalna - przyp. red.) — przeczytać można na Twitterze Darii Domaradzkiej-Guzik. Analizująca zachowanie Mateusza Morawieckiego zestawiła radosne słowa ze ściągniętą twarzą premiera.

To jednak nie koniec, gdyż względem szefa rządu wyciągnięte zostały wnioski, które z pewnością nie stawiają go w dobrym świetle. Czy premier Mateusz Morawiecki kłamał?

Niewerbalny przekaz premiera zupełnie inny od tego, co deklarował z mównicy

Daria Domaradzka-Guzik na swoim Twitterze zwróciła jeszcze uwagę na fakt, iż w zachowaniu polityka wiele było niespójności. Pełne dumy i nadziei deklaracje zupełnie nie pasowały do wyrazu twarzy Mateusza Morawieckiego.

Ekspertka od mowy ciała zauważa, że szef rządu swoim zachowaniem wysyłał znaki. — Każda niespójność pomiędzy komunikacją werbalną (słowem) a niewerbalną (gestem,mimiką, postawą) to sygnały zakłopotania a często (!) nieszczerości (pisownia oryginalna - przyp. red.) — czytamy na Twitterze Darii Domaradzkiej-Guzik.

Organizatorzy wczorajszej konferencji zadbali o odbiór jej przez widzów

W czasie prezentowania Polskiego Ładu politykom Prawa i Sprawiedliwości nie mogli towarzyszyć wyborcy. Spowodowane jest to obostrzeniami oraz trwającym nadal stanem pandemii.

Okazuje się jednak, że ani Jarosław Kaczyński, ani Mateusz Morawiecki nie byli sami. Na ekranach pojawiały się osoby zdalnie wspierające obóz rządzący. Również tę kwestię poruszyła ekspertka Daria Domaradzka-Guzik.

Wskazała, iż zdecydowano się na zastosowanie techniki tłumu, co ma wpływać na sposób odbioru przekazu przez widzów. Największe kontrowersje z przekazanych opinii budzi jednak niezmiennie ta, gdzie Daria Domaradzka-Guzik mówi o tym, iż mowa ciała premiera Mateusza Morawieckiego wskazuje na nieszczerość.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @domaradzkaguzik

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >