wtv.pl > Polska > Zapisałeś się na szczepienie preparatem Johnson & Johnson? Ważny komunikat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:47

Zapisałeś się na szczepienie preparatem Johnson & Johnson? Ważny komunikat

Przeprosiny Michała Dworczyka w związku z planowanymi szczepieniami
Kancelaria Premiera Facebook.com
  • Minister Michał Dworczyk przekazał ważne wiadomości dla wszystkich, którzy w procesie rejestracji na szczepienie przeciwko koronawirusowi wybrali jednodawkowy preparat Johnson&Johnson

  • Dworczyk przeprosił i oznajmił, że spora część pacjentów będzie miała przesunięty termin

  • Istnieje również możliwość wybrania innego, dostępnego preparatu

  • Pojawiły się tłumaczenia mówiące o tym, iż firma dostarczająca do Polski preparat zmniejszyła w ostatnich dniach wielkość dostaw aż o 450 tys. sztuk

  • Osoby, które zarejestrowały się na szczepionkę preperatem J&J, spodziewać się mogą otrzymania komuniaktu o odwołaniu wizyty

Minister Michał Dworczyk zwrócił się do części Polaków z przeprosinami. Związane jest to z procesem szczepień oraz dokonanymi zapisami. Okazuje się, że część osób, które zdecydowały się wybrać preparat Johnson&Johnson, musi spodziewać się przełożenia terminu wizyty w punkcie szczepień.

Wszystko wskazuje na to, że mimo zapowiedzi Michała Dworczyka program szczepień nie będzie kontynuował swojego dotychczasowego tempa. Osoby zapisane na szczepienie preparatem Johnson&Johnson otrzymają ważny komunikat.

Sytuacja związana z problemami dostępności preparatu J&J jest już pewna i właśnie dlatego Michał Dworczyk zdecydował się przeprosić oraz zaapelować do wszystkich, którzy wybrali w procesie rejestracji ten produkt.

Przeprosiny Michała Dworczyka. Chodzi o termin szczepienia części Polek i Polaków

Co sprawiło, iż Michał Dworczyk musiał publicznie przeprosić z powodu powstałego zamieszania? Okazuje się, że spora część osób otrzymać może ważny komunikat.

SMS-a lub maila z informacją o odwołaniu bądź przełożeniu terminu szczepienia spodziewać mogą się osoby, które wybrały produkt Johnson&Johnson. Do Polski nie trafi tak wiele partii produktu, jak zakładano.

Z ust ministra koordynującego Narodowy Program Szczepień padły w związku z tym przeprosiny. — Chcieliśmy Państwa przeprosić, którzy mieli przewidziane szczepienie preparatem J&J. [...] Część osób będzie miała przesunięte szczepienie lub zaproponowaną inną szczepionkę — powiedział Michał Dworczyk.

Pojawił się również apel mówiący o tym, by osoby takie samodzielnie zgłaszały się do punktów szczepień lub na rządową infolinię z prośbą o zmianę preparatu.

Problemy z dostawami szczepionek?

W czasie swojego wystąpienia minister Michał Dworczyk wskazał, że nieustannie mają miejsce przypadki problemów z dotrzymywaniem postanowień umowy ze strony producentów preparatów wykorzystywanych do szczepień przeciwko koronawirusowi.

Jak przekazał minister koordynujący Narodowy Program Szczepień, tylko w ciągu ostatnich kilkunastu dni producent szczepionki Johnson&Johnson zmniejszył planowane dostawy o 450 tys. sztuk

Michał Dworczyk nie ukrywał, że właśnie to sprawia, iż spora część zapisanych na szczepienia osób musi pogodzić się z przesunięciem swojego terminu, bądź wybraniem innego preparatu.

To właśnie preparat Johnson&Johnson stosowany był podczas majówkowej akcji szczepień w miastach wojewódzkich. Apel Michała Dworczyka skierowany jest do osób, które poszukiwały miejsc, gdzie oferowana jest ta konkretna szczepionka, gdyż pacjenci byli skuszeni wizją jednorazowej wizyty w punkcie szczepień.

J&J jako jedyna zaoferowała szczepionkę przeciwko koronawirusowi, która wymaga przyjęcia jedynie jednej dawki. Ten sam produkt wywołał również kontrowersje w związku z komunikatem KEP, która wskazywała, iż wierni powinni unikać wyboru tego produktu z racji kontrowersyjnych sposobów jego tworzenia (więcej na ten temat przeczyatsz >TUTAJ<).

Codziennie szczepionkę przyjmują kolejni pacjenci

Mimo komunikatu ministra Michała Dworczyka na temat trudności związanych z dostępem do szczepionki Johnson&Johnson, nie brakuje danych będących powodem do dumy rządzących.

Tuż po tym, jak z ust ministra padły przeprosiny oraz apel o samodzielną zmianę wybranego produktu, Michał Dworczyk pochwalił się danymi dotyczącym szczepień. Okazuje się, że do 17 maja wykonano już ponad 16 milionów szczepień.

Jeszcze cztery godziny wcześniej rządowy profil #SzczepimySię przekazywał, że w Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad 4,5 miliona osób.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @PremierRP @michaldworczyk @szczepimysie / RMF FM / gazeta.pl

Powiązane