wtv.pl > Polityka > Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Wydała oświadczenie
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:47

Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Wydała oświadczenie

EN 01359504 0144
Fot. Jan Bielecki/East News

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun poinformowała o opuszczeniu szeregów ugrupowania. O rezygnacji z członkostwa w partii napisała w mediach społecznościowych.

Róża Thun poinformowała, że w poniedziałek złożyła rezygnację z członkostwa w partii. Dokument złożyła na ręce Aleksandra Miszalskiego, przewodniczącego PO w okręgu małopolskim.

Dotychczasowa posłanka Parlamentu Europejskiego z ramienia PO przekazała, że jej decyzje "coraz częściej rozchodzą się z tym, jak głosuje delegacja" Platformy Obywatelskiej.

Róża Thun odchodzi z PO

Europosłanka wskazała, że w związku z coraz częstszymi przypadkami różnic w głosowaniach zdecydowała się poprosić o skreślenie z listy członków formacji.

Dodała, że różnice dotyczyły m.in. przyjmowania uchodźców oraz otaczania ich opieką i pomocą humanitarną.

Ta sama sytuacja powtórzyła się przy rezolucji nawołującej polski rząd do przestrzegania prawa – wskazała.

Thun wspomniała też głosowanie w sprawie obniżenia emisji CO2 (PO zagłosowało za 55 proc. do 2030, natomiast europosłanka podpisała się pod 60 proc.) Jako moment kulminacyjny wymieniła decyzję PO o wstrzymaniu się od głosu ws. ratyfikacji decyzji Rady Europejskich dot. Funduszu Odbudowy. – Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich – przekazała była już członkini partii. Na zakończenie Róża Thun podkreśliła, że sumienie, wiedza, a także odpowiedzialność wobec wyborców były dla niej ważniejsze niż dyscyplina partyjna.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter