wtv.pl > Pogoda > Jelenia Góra dosłownie płynie. Ogromna nawałnica. Grad, ulewa i silny wiatr zaskoczyły mieszkańców
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:31

Jelenia Góra dosłownie płynie. Ogromna nawałnica. Grad, ulewa i silny wiatr zaskoczyły mieszkańców

Jelenia Góra

Burza w Jeleniej Górze. Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic informują o intensywnym gradzie i ulewie, której towarzyszy bardzo silny wiatr. Zalane są ulice. W mieście jest paraliż komunikacyjny.

ZOBACZ WIDEO:

Potwierdziły się ostrzeżenia IMGW: burze rozwijające się na zachodzie kraju dały o sobie znać mieszkańcom. Z Jeleniej Góry napływają wiadomości na temat silnych opadów gradu i ulewie.

Zalane zostały ulice - nie tylko te osiedlowe, ale także główne. Strażacy mają pełne ręce roboty, jednak nie odnotowano wypadków zagrażających życiu.

W sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące kulki lodu spadające z nieba. Zjawisko jest bardzo gwałtowne. Niektórzy z mieszkańców wskazywali, że grad pojawił się, gdy świeciło jeszcze słońce.

IMGW podaje, że burze tworzą się „na północ od Bolesławca oraz w rejonie Lipnej”. Meteorolodzy ostrzegają, że sytuacja nie ulegnie poprawie. Burz na terenie całego kraju będzie jedynie przybywać.

Na szczęście nikt nie ucierpiał

W rozmowie z WTV oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze, kpt. Krzysztof Zakrzewski potwierdził, że nad miastem przeszedł krótki, ale intensywny opad. - Mieliśmy tylko cztery zdarzenia. Było trochę intensywnego deszczu i gradu. Trzy budynki zostały podlane, a jedna z gałęzi spadła na jezdnię - przekazał rzecznik jeleniogórskiej straży.

Straż pożarna informuje, że drogi są przejezdne, chociaż faktycznie w niektórych miejscach doszło do utrudnień. - Na ulicy Kiepury był dość duży opad i to, czego nie nadążały odbierać studzienki, płynęło drogą aż do ulicy Paderewskiego - przekazał WTV kpt. Krzysztof Zakrzewski.

W sieci pojawiają się zdjęcia oraz nagrania z Jeleniej Góry

Grad był nawet wielkości kluczy. W jednym momencie Jelenia Góra została dosłownie zsypana przez kulki lodu. Na niektórych z ulic miasta kierowcy mieli problemy z poruszaniem się.

Było to jednak bezpośrednio związane z intensywnością zdarzenia. Infrastruktura kanalizacyjna nie nadążała z odbieraniem wody. Większych utrudnień drogowych związanych z burzą nie odnotowano.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Artur

Tagi: Polska burza