wtv.pl > Polska > Paraliż w Gdyni. Wszystko przez upały
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Paraliż w Gdyni. Wszystko przez upały

W Gdyni stoi jedna z głównych tras
(zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

We wtorek rano Gdynia została sparaliżowana. Ogromny korek oraz zamknięcie Estakady Kwiatkowskiego z powodu upałów znacząco wydłużyły poranną podróż. Największe problemy napotykają kierowcy jadący od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w stronę Dąbrowy i Karwin przez Osowę.

Wielkie utrudnienia w Gdyni. Zamknięcie Estakady Kwiatowskiego oraz poranny szczyt komunikacyjny zaowocowały ogromnym korkiem.

Głos w związku z problemami komunikacyjnymi zabrał wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk. Pojawiły się niespodziewane problemy z infrastrukturą. Na wysokości ul. Morskiej pracują służby.

Gdynia: Estakada Kwiatkowskiego zamknięta z powodu upałów

Kulminacja utrudnień drogowych w Gdyni. Już w poniedziałek Marek Łucyk przekazywał informacje o zamknięciu Estakady Kwiatkowskiego.

Pewne jest, że w poniedziałek prace na trasie na wysokości ul. Morskiej prowadziła policja oraz Nadzór Ruchu i służby drogowe.

Zamknięcie obu pasów spowodowało, iż ruch drogowy niemal stanął. Kierowcy ruszający dopiero w trasę powinni wybrać drogę okrężną. Pozwoli oszczędzić im to czas.

>

Źródło: Google Maps

Problemy konstrukcyjne na Estakadzie Kwiatkowskiego

Z informacji pozyskanych przez "Dziennik Bałtycki" wynika, że na popularnej trasie pojawiły się uszkodzenia, które uniemożliwiają jej normalną eksploatację.

Upały spowodowały, że doszło do uszkodzenia dylatacji, czyli konstrukcyjnych szczelin. Miasto nie przekazało jeszcze informacji, jak długo należy spodziewać się utrudnień.

Jak przekazał wiceprezydent Gdyni, otwarty pozostaje jedynie jeden pas w kierunku dzielnic północnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Natężenie ruchu nie słabnie

Problemy zaczęły się piętrzyć. Prócz utrudnień związanych z zamknięciem estakady we wtorek rano doszło do wypadku na zjeździe w kierunku Kwiatkowskiego.

Dodatkowym problemem nieułatwiającym podróży mieszkańcom Gdyni i turystom jest fakt, że do końca lipca trwać ma budowa S6 na trasie Gdańsk-Słupsk. GDDKiA zdecydowało o zwężeniu pasów ruchu na wysokości budowy oraz wprowadzenia tam ograniczenia prędkości do maksymalnie 70 km/h.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, trojmiasto.wyborcza.pl, Dziennik Bałtycki, wtv.pl

Zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne (zdj. wykadrowane) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News