wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Wiadomości" TVP podzieliły się telefonami od widzów. Seria komplementów

14 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Już wcześniej Telewizja Polska informowała o stworzeniu specjalnej linii telefonicznej, a wczoraj w "Wiadomościach" TVP wyemitowano kolejny materiał podkreślający plany Platformy Obywatelskiej. Publiczny nadawca dość mocno akcentuje, że to on st

  • W czasie "Wiadomości" TVP podzielono się kolejnymi anonimowymi telefonami od widzów, chcących wyrazić swoje poparcie dla kanału informacyjnego publicznego nadawcy

  • W głównym serwisie informacyjnym ponownie promowano specjalny numer telefonu, gdzie każdy może zadzwonić i przekazać stacji kilka komplementów na temat jej pracy

  • W cytowanych wypowiedziach nie zabrakło krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej, która zapowiedziała dążenie do likwidacji TVP Info oraz abonamentu RTV

To nie pierwszy raz, gdy "Wiadomości" TVP promowały specjalną linię publicznego nadawcy. Wczoraj jednak zdecydowano się na publikację niektórych z telefonów anonimowych widzów w głównym wydaniu informacyjnym.

Prócz chęci "obrony wolności słowa", "Wiadomości" TVP postanowiły podkreślić, że inicjatywa to nic innego, jak kolejny, ich zdaniem szkodliwy pomysł autorstwa Platformy Obywatelskiej. W pasku widocznym na ekranach widzów ponownie powiązano PO z działaniem na niekorzyść bronionych przez prywatne media pluralizmu, czy niezależności.

Obrona TVP Info w "Wiadomościach" TVP

Już wcześniej pisaliśmy o tym, że zarówno TVP Info, jak i "Wiadomości" TVP postanowiły udowodnić, iż praca wykonywana przez informacyjny kanał publicznego nadawcy to praca ceniona nie tylko przez autorów publikowanych materiałów (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

W sobotę 13 lutego, w czasie głównego wydania "Wiadomości" TVP, opublikowany został materiał potwierdzający tezy stawiane przez telewizję, kierowaną przez byłego posła Jacka Kurskiego. Po raz kolejny zaprezentowano wypowiedzi anonimowych widzów.

- Programy w TVP są rzetelne, dobrze się ogląda programy publicystyczne i informacyjne. Tak trzymać i nie dać się opozycji - mówiła cytowana widzka.

Z innego z przytoczonych telefonów można było się dowiedzieć, że jeden z widzów TVP Info oraz "Wiadomości" TVP uważa, iż "to, co proponuje opozycja, jest zamachem na demokrację. Nie można tego tolerować". To jednak nie koniec cytatów, jakie usłyszeć można było w drugiej części głównego wydania serwisu.

Seria komplementów ze strony anonimowych widzów

Tuż po ogłoszeniu, że akcja "W obronie wolności słowa", będąca odpowiedzią na "Media bez wyboru", przeprowadzana będzie przy udziale i wsparciu widzów — w sieci zawrzało. Po zamieszczeniu na Twitterze TVP Info fragmentu programu, gdzie posłużono się słowami widzów, wiele osób zarzuciło publicznemu nadawcy, że prezentowane wypowiedzi wydają się nad wyraz mechaniczne.

"Wiadomości" TVP postanowiły kontynuować przyjęty front działania i nie przejmować się zarzutami mówiącymi, iż Telewizja Polska stworzyła swoisty telefon wsparcia dla samej siebie. W tzw. prime-time zdecydowano się na poświęcenie sporej części programu na publikacje komplementów. Nie zabrakło oczywiście jednocześnie krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej.

"Jestem przeciwko likwidacji TVP Info. To jest najlepsza telewizja na świecie. Bardzo was proszę, nie pozwólcie, aby zostało to zlikwidowane. Brońcie wszelkimi siłami!", przekazywał jeden z widzów. Anonimowa kobieta natomiast przekazała, iż dzwoniąc pod podany numer, chciała "wyrazić wsparcie dla TVP i TVP Info oraz podziękować za uczciwość i rzetelność przekazu, ciekawe i różnorodne programy. Za propagowanie polskości i patriotyzmu. Za profesjonalizm".

Nie zabrakło oczywiście oskarżeń o to, że Platforma Obywatelska stara się przeprowadzić "zamach na polskość" i "to jest zamach na cały naród". Prowadzący sobotnie wydanie "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk przekazał, że widzowie wyjątkowo chętnie korzystają z możliwości wyrażenia wsparcia, a "telefon [...] dzwoni praktycznie bez przerwy".

Platforma Obywatelska zaczęła zbierać podpisy pod projektem obywatelskim

Niedawno Borys Budka i Rafał Trzaskowski przekazali, że Platforma Obywatelska będzie chciała złożyć projekt ustawy, która zlikwiduje TVP Info. Na odpowiedź ze strony Telewizji Polskiej nie trzeba było długo czekać.

Szybko potwierdzono, że w regionalnych biurach Platformy Obywatelskiej rozpoczął się proces zbierania podpisów pod projektem. Podkreślono, że wybór padł na projekt obywatelski, gdyż takie rozwiązanie pozostawia szansę, że marszałek Elżbieta Witek nie będzie mogła od razu wrzucić go do tzw. lodówki. Więcej na ten temat przeczytać można >TUTAJ<

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z sobotniego (13.02.2021r.) wydania "Wiadomość" TVP . Całość materiału dostępna jest na oficjalnej stronie publicznego nadawcy: wiadomosci.tvp.pl

Źródło: Wirtualna Polska / "Wiadomości" TVP wiadomosci.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >