Robert Biedroń odpowiedział TVP Info na artykuł dotyczący Krzysztofa Śmiszka. „Wstyd”.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Lutego 2021

Robert Biedroń stanowczo odpowiada TVP na artykuł o Śmiszku. „Krzysztof to nie osoba anonimowa”

Robert Biedroń odpowiedział TVP Info na artykuł dotyczący członka Lewicy Krzysztofa Śmiszka, prywatnie partnera europosła. „Taką ignorancją i brakiem szacunku możecie się wykazywać tylko wy”, czytamy we wpisie założyciela Wiosny.

  • Internetowy serwis TVP Info opublikował artykuł, w którym posła Lewicy nazwano „chłopakiem Biedronia”
  • Na działanie publicznego nadawcy zareagował partner bohatera tekstu
  • „To Poseł na Sejm RP”, czytamy w opublikowanej przez Roberta Biedronia odpowiedzi

W sobotnie popołudnie w serwisie tvp.info pojawił się artykuł, w którym nawiązano do opublikowanego na Twitterze wpisu Krzysztofa Śmiszka. Przedstawiciel Lewicy udostępnił doskonale znany z polskich ulic, antyaborcyjny plakat.

Kontrowersje wokół charakterystycznego billboardu były wyliczane wielokrotnie. Dość powiedzieć, że autorka popularnej grafiki, Katrine Glazkova, wspiera protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Co więcej, artystka wskazywała, że jej ilustracja nie powstała w okołopolitycznym kontekście i nie dotyczy tematu przerywania ciąży.

Na opublikowanym przez posła plakacie, pierwotnie z napisem „Jestem, ufam”, dopisano hasła „LGBT” oraz „że mnie akceptujesz”.

Po napisaniu kilku słów na tych paskudnych billboardach, okazują się nie być takimi złymi, napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Śmiszek.

Hubenice: 7 osób zatruło się tlenkiem węgla w kościeleHubenice: 7 osób zatruło się tlenkiem węgla w kościeleCzytaj dalej

TVP Info o „chłopaku Biedronia”

Podczas gdy część użytkowników Twittera przyznawała rację posłowi, inni otwarcie krytykowali Śmiszka, pytając, co oburza go w widocznym powyżej plakacie.

Do grona oburzonych dołączył internetowy serwis TVP Info.

Dziś Śmiszek znowu szokuje. Polityk postanowił zaatakować bilbord, na którym narysowane jest dziecko w łonie matki w kształcie serca. Wyrażając uznanie dla aktów wandalizmu, nazwał plakaty „paskudnymi” i zasugerował, że są grupy w Polsce, które chciałyby nie jak Lewica ograniczać prawa człowieka dzieciom ze względu na chorobę, ale orientację seksualną, czytamy w opublikowanym artykule.

Tekst zapewne przeszedłby bez echa, gdyby nie jego tytuł. Śmiszka określono bowiem mianem „chłopaka Biedronia”.

Robert Biedroń: „Wstyd”

Na działania publicznego nadawcy zareagował partner bohatera artykułu. Drogie TVP, Krzysztof to nie osoba anonimowa. To Poseł na Sejm RP, czytamy w mediach społecznościowych Roberta Biedronia.

Taką ignorancją i brakiem szacunku możecie się wykazywać tylko wy. Wstyd, dodał jeden z liderów Lewicy.

Tytuł widoczny na stronie publicznego nadawcy został przeredagowany. Obecnie w serwisie tvp.info widnieje: Poseł znany z bycia partnerem Biedronia wściekły na rysunek dziecka.

źródło: tvp.info / Twitter

Artykuły polecane przez redakcję WTV: