wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński wyjechał na urlop. Ujawnili, gdzie ukrył się prezes
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:02

Jarosław Kaczyński wyjechał na urlop. Ujawnili, gdzie ukrył się prezes

jarosław kaczyński - wakacje
PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Po politycznym trzęsieniu ziemi, rozpadzie koalicji rządzącej i przegłosowaniu ustawy "Lex TVN" – a także w samym środku kryzysu w Afganistanie – politycy ekipy rządzącej udali się na urlopy. Andrzej Duda wypoczywa w Juracie. Jarosław Kaczyński tymczasem powrócił do ukochanych Borów Tucholskich.

Ostatnie tygodnie obfitują w zdarzenia polityczne o prawdziwie fundamentalnym charakterze. 10 sierpnia z rządu wyrzucono wicepremiera Jarosława Gowina, co ostatecznie położyło kres Zjednoczonej Prawicy.

Dzień później, w trakcie procedowania nowelizacji ustawy medialnej, PiS najpierw przegrał głosowanie o odłożenie obrad, po czym Elżbieta Witek zarządziła jego reasumpcję, by finalnie – przy 228 głosach "za" – ekipa rządząca przyjęła ustawę "Lex TVN".

Rządzący na wakacjach

Opozycja nadal grzmi o konieczności odwołania marszałek Sejmu, a cały świat mówi o kryzysie w Afganistanie, który może przerodzić się w kryzys wewnątrz Europy, jako że tysiące uciekających przed talibami Afgańczyków, nie mając innego wyjścia, może obrać za cel ucieczki stary kontynent.

Powyższe problemy nie przeszkodziły jednak najważniejszym graczom obozu rządzącego w udaniu się na wakacyjny wypoczynek.

Według ustaleń dziennika "Fakt" prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką szuka spokoju w nadmorskim kurorcie Jurata. Na wakacjach wypoczywa też prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński w Borach Tucholskich

Z ustaleń gazety, która powołuje się na źródło z obozu władzy, wynika, że na długo wyczekiwany urlop Jarosław Kaczyński postanowił wyjechać w ukochane Bory Tucholskie.

Lider partii rządzącej nie odpoczywa sam. Towarzyszyć ma mu choćby europoseł Joachim Brudziński.

Po kilku dniach w jednym z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce Kaczyński ma odwiedzić też inne miejsca w kraju, w tym południe Polski. Nawet wewnątrz PiS-u wiedzę o destynacjach posiadać mają jednak tylko nieliczni.

Mimo urlopu prezes ma nadal czuwać nad najważniejszymi sprawami politycznymi, w tym nad negocjacjami z Pawłem Kukizem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: fakt.pl, wtv.pl Źródło zdjęcia: PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Powiązane