wtv.pl
Kraska

Piotr Molecki/East News

Waldemar Kraska zwrócił się z apelem do młodych

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska wziął udział w audycji "Wolne głosy" na antenie TV Republika. Przedstawiciel resortu skomentował bieżącą sytuację sanitarno-epidemiczną. Skierował także niezwykle ważny apel do osób w wieku od 16 do 18 lat, które od 17 maja mogą zapisywać się na szczepienia.

  • Europejska Agencja Leków dopuściła preparat Pfizera i BioNtech-u do stosowania dla osób powyżej 16. roku życia. Wciąż trwają badania nad szczepieniami dla osób powyżej 12. roku życia, jednak te jeszcze będą musiały zaczekać

  • W Polsce przyśpieszył także narodowy program szczepień. Wszystko wskazuje na to, że do końca II kwartału bieżącego roku aż 20 milionów pacjentów i pacjentek przyjmie pierwszą lub obie dawki szczepionki

  • Od 17 maja na szczepienia mogą zapisywać się osoby od 16. do 18. roku życia. Osoby nieletnie muszą otrzymać zgodę rodzica

Waldemar Kraska w rozmowie z dziennikarką TV Republika zaapelował do nastolatków o korzystanie z osiągnięć nauki. - Apelujemy, żeby osoby poniżej 18. roku życia zgłaszały się do szczepień - deklarował wiceminister zdrowia. Polityk zwrócił uwagę, że najnowsze warianty koronawirusa są niezwykle dotkliwe dla osób młodych.

Gość prawicowej stacji podkreślał, że do dalszego luzowania obostrzeń kluczowe jest szczepienie wszystkich, bez względu na wiek. - Każda z tych grup może ulec zakażeniu. Przebieg zakażenia chwilami jest ciężki - tłumaczył.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska prosi młodych o przyjmowanie szczepień

- Niepokoi mnie to, że młodzi tak sceptycznie podchodzą do szczepień, bo myślę, że także te nowe mutacja obecne w krajach Europy, będą powodowały przyrost zakażeń. Koronawirus nie zniknie - tłumaczył.

Kraska tłumaczył, że w szpitalach wciąż jest zbyt wiele chorych osób. Spada liczba pacjentów, którzy walczą o życie pod respiratorami. - Dobrą informacją jest to, że mniej pacjentów trafia do szpitali i mniej osób trafia pod respiratory - deklarował, wyrażając zaniepokojenie możliwością wzrostu zakażeń na jesieni.

Nasz nowy dom

Polsat zapowiada nowy program. Co z "Nasz nowy dom"?

CZYTAJ DALEJ

- To już nie jest tak, jak w pierwszej fali pandemii, że tylko osoby starsze przechodzą ciężko, a osoby młode chorują bezobjawowo - ostrzegał. - Osoby młode to ta grupa, która powinna się szczepić - dodawał.

Do tej pory wykonano ponad 16 milionów szczepień. - To może być niepokojące, że po euforii, że wszyscy chcemy się szczepić, podchodzimy do tego z dystansem - oceniał wiceminister.

Polityk wskazał, że jesienią wzrost zakażeń dotknie osoby niezaszczepione. Równolegle wyraził nadzieję na wygaszenie pandemii - Nie chcę mówić o czwartej fali, ale o wzroście zachorowań - uspokajał.

Waldemar Kraska zwrócił uwagę na sytuację, w której nie musimy przejmować się dostawami szczepionek jak niegdyś, a zachęceniem odpowiedniej grupy ludzi do przyjęcia dostępnych preparatów. - Jeżeli się nie zaszczepimy, to będziemy tkwić w tej pandemii przez wiele, wiele miesięcy - ostrzegał.

Wiceminister zdrowia wyraził poparcie dla certyfikatu szczepień. - Wtedy łatwiej będzie wyjechać na wypoczynek za granicą - deklarował dla TV Republika.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TV Republika]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >