wtv.pl > Pogoda > IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia. Trzeba przygotować się na groźne burze
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:47

IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia. Trzeba przygotować się na groźne burze

IMGW - ostrzeżenia
Marko Korosec/Solent News & Photo Agency/Solent News/East News

W związku z burzami, które w środę przetoczą się przez Polskę, IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne. W wielu miejscach przekroczone zostały stany alarmowe na rzekach, a w przypadku niektórych rejonów alerty mają najwyższy, trzeci stopień.

Aura towarzysząca trwającemu tygodniowi z pewnością nie będzie przypominać zwyczajowej pogody, której oczekujemy od połowy maja.

Już w środę zjawiska atmosferyczne za oknem będą mocno zmienne. Niewykluczone, że miejscami wyrządzą też pewne szkody.

19. dzień maja przyniesie zachmurzenie w przeważającej części kraju, z nielicznymi przejaśnieniami. Spodziewane są również przelotne opady deszczu.

Burze na południu Polski

Nieco poważniej rzecz będzie przedstawiać się po południu, gdy nad Polską przejdą burze.

Według zapewnień IMGW towarzyszące burzom opady mogą wynieść 15 mm. Spodziewane podmuchy wiatru powinny osiągnąć do 65 km/h.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie przekroczy 17 stopni Celsjusza.

W Tatrach prognozuje się ponadto opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej powinien wynieść tam około 10 centymetrów, przekazali przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie hydrologiczne IMGW

Choć spodziewane opady powinny być mniej intensywne niż w poprzednich dniach, gdy deszcze doprowadziły do licznych podtopień oraz przekroczenia stanów alarmowych na rzekach, w wielu miejscach nadal obowiązywać będą ostrzeżenia hydrologiczne.

W przypadku Soły, rzeki przepływającej Kotlinę Żywiecką, Beskid Mały i Pogórze Śląskie alerty mają trzeci, najwyższy stopień.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: IMGW | Twitter

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5ymwKMFVMB8" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write</p>

Tagi: Pogoda
Powiązane