wtv.pl > Polityka > W PiS posłowie będą karani za swoje antyszczepionkowe poglądy? Waldemar Kraska wyjaśnia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:17

W PiS posłowie będą karani za swoje antyszczepionkowe poglądy? Waldemar Kraska wyjaśnia

Antyszczepionkowcy w PiS mają się czego bać?
(zdjęcie wykadrowane) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Agresja antyszczepionkowców przybiera na sile. W przestrzeni publicznej pojawiły się zdania, że PiS powinno zająć się swoimi koronasceptycznymi politykami. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zabrał głos w tej sprawie.

Czy PiS zajmie się swoimi politykami, którzy mogą podsycać antyszczepionkowe nastroje? Temat pojawił się w związku z niedawnym podpaleniem punktu szczepień w Zamościu.

Coraz większa grupa komentatorów zwraca uwagę, iż pobłażanie wyrażaniu koronasceptycznych opinii przez polityków PiS to gwóźdź do trumny nie tylko sukcesu Narodowego Programu Szczepień, ale i samej partii rządzącej.

Problemy PiS z koronasceptycznymi politykami

Chociaż Mateusz Morawiecki jest w swojej ocenie szczepień przeciwko koronawirusowi bezpośredni, to nie wszyscy w PiS myślą tak samo jak premier.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapytany został o zachowanie Anny Marii Siarkowskiej, która wraz z Januszem Kowalskim przeprowadziła "poselski nalot" na jeden z domów dziecka.

Bez sprawdzenia informacji posłanka PiS oraz polityk Zjednoczonej Prawicy uwierzyli internetowym plotkom, iż wychowankowie placówki zmuszani są do szczepień przeciwko COVID-19. Prawda okazała się inna, gdyż szczepienie przyjęło kilku wychowanków, którzy sami wyrazili taką chęć.

To zdarzenie w parze ze słowami rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka na temat "eksperymentowania" na dzieciach w ramach szczepień przeciwko koronawirusowi było prawdziwą pożywką dla antyszczepionkowców.

Zachęcanie koronasceptyków w perspektywie czasu przyniosło tragiczne skutki. W Zamościu podpalony został punkt szczepień. Wcześniej w Grodzisku Mazowieckim próbowano siłą wedrzeć się do punktu, doszło do pobicia. Czy w związku z tym PiS zacznie rozdawać dyscyplinarki?

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Czy w PiS szykują się kary dyscyplinarne w związku z "karmieniem" antyszczepionkowców?

Nieco światła na kwestię kar dyscyplinarnych dla posłów PiS rzucił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W programie "Newsroom" WP zapytano go m.in. o wtargnięcie do domu dziecka przez posłankę Annę Marię Siarkowską oraz posła ZP Janusza Kowalskiego.

Jeden z najbliższych współpracowników nie zdecydował się na jednoznaczną krytykę. - Uważam, że to były działania niepotrzebne społecznie - powiedział Waldemar Kraska.

Nie ma jednak wewnątrz partii żadnych pomysłów na temat dyscyplinarnego karania polityków z racji ich antyszczepionkowych i koronasceptycznych zachowań.

Wiceminister podkreślił, że ministrowie Mateusza Morawieckiego są w kwestii szczepień jednomyślni. - Cały rząd ma jednolitą komunikację. Chcemy szczepić Polaków - wskazał Waldemar Kraska.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie wykadrowane) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powiązane