wtv.pl > Świat > Czechy: zderzenie dwóch pociągów. Nie żyją co najmniej dwie osoby
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:58

Czechy: zderzenie dwóch pociągów. Nie żyją co najmniej dwie osoby

Ofiary śmiertelne po zderzeniu dwóch pociągów w Czechach
Policie ČR

Tragiczny poranek na zachodzie Czech. Zderzyły się dwa pociągi. Około 50 osób jest rannych, a dwoje pasażerów zginęło. Lista ofiar może się jeszcze wydłużyć, gdyż w stanie krytycznym znajduje się siedem osób.

Dramat w Milavcze w Czechach. Niedaleko miasta Domażlice zderzyły się dwa pociągi.

Czechy: są ofiary śmiertelne po zderzeniu pociągów

Do zdarzenia doszło około godziny 8 rano. Akcja służb ratowniczych wciaż trwa.

Na miejscu zdarzenia na zachodzie Czech pracują obecnie służby. Sytuacja jest trudna. Początkowo wskazywano, że w stanie ciężkim jest osiem osób. Stan poszkodowanych uległ jednak pogorszeniu.

Rannych jest około 50 osób. Obecnie czeskie medai podają, że aż 31 pasażerów znajduje się w stanie ciężkim, a kolejnych siedmiu w stanie krytycznym.

W wyniku zderzenia pociągu osobowego i ekspresu zmarły dwie osoby. Na miejsce zdarzenia wezwano cztery śmigłowce ratunkowe.

Minister jedzie na miejsce zdarzenia

- Katastrofa kolejowa. Pociąg Ex 351 minął sygnalizację na stanowisku Stůj na rozjeździe Radonice w Domažlicach i zderzył się z pociągiem osobowym. Sytuacja jest poważna, odwołuję cały program i jestem w drodze na miejsce wypadku - przekazał na Twitterze minister transprotu Karel Havlíček.

Szczegóły tragedii będą wyjaśniane przez specjalny zespół.

Czeskie media wskazują, iż do wypadku mógł doprowadzić błąd ludzki. Cytują oni ministra transportu, który wskazuje, iż to jeden z motorniczych nie zatrzymał się na znaku stop.

Niemieccy ratownicy pomagają Czechom

O życie 31 osób, które odniosły poważne obrażenia i o siedem osób w stanie krytycznym, walczą obecnie lekarze. Lista ofiar śmiertelnych zderzenia pociągów może się wydłużyć.

Prócz czterech śmigłowców transportujących ofiary do szpitali na miejscu obecni są ratownicy pogotowia i strażacy. Wśród osób pomagających w akcji są również ratownicy z Niemiec. Do zdarzenia doszło bardzo blisko zachodniej granicy Czech.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tvn24.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Policie ČR

Tagi: Czechy Wypadek
Powiązane