wtv.pl > Polityka > Przywileje dla zaszczepionych już niedługo staną się faktem? Wiceminister zdrowia ujawnia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:58

Przywileje dla zaszczepionych już niedługo staną się faktem? Wiceminister zdrowia ujawnia

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział przywileje dla zaszczepionych
Jakub Kaminski/East News

Czy przywileje dla osób zaszczepionych niedługo staną się faktem? Taką możliwość w radiowej Jedynce ujawnił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jednocześnie polityk znacznie tonował nastroje wokół podobnych rozwiązań.

Coraz częściej mówi się na temat obostrzeń dla osób, które nie zdecydowały się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Okazuje się, że rząd bierze pod uwagę również inny scenariusz.

Waldemar Kraska o ewentualnych przywilejach dla osób zaszczepionych

W czasie wizyty w programie "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że już niedługo pojawić się może zupełnie nowe rozwiązanie.

- Pewne przywileje dla osób zaszczepionych być może się pojawią, bo widzimy, że te osoby są bezpieczne - powiedział wiceminister zdrowia.

Dodał jednak od razu, iż obecnie takie rozwiązania "nie są planowane". Niemniej znajdują się one na stole rządzących.

Obowiązek szczepień również jest poważnie rozważany

W czasie swojej wizyty w Polskim Radiu Waldemar Kraska podzielił się również spojrzeniem gabinetu Mateusza Morawieckiego na kwestię uregulowania szczepienia przeciwko koronwirusowi, jako obowiązkowego.

- Analizujemy sytuację, patrzymy ile osób w poszczególnych grupach jest zaszczepionych - powiedział wiceminister zdrowia.

Niedawno prof. Andrzej Horban, przewodniczący Rady Medycznej przy premierze, przekazał, że eksperci rekomendują rządzącym wprowadzenie tego obowiązku. Obecnie rozważane ma być przede wszystkim objęcie nakazem szczepień przeciwko COVID-19 medyków, nauczycieli oraz prawdopodobnie pracowników administracji.

Dalsza część artykułu pod mateirałem wideo:

Szczepienia bezpośrednio związane z tym, jak wyglądać będzie IV fala koronawriusa

Rządzący zdają sobie sprawę, że to, ile osób przyjmie obie dawki szczepionki przeciwko koronawriusowi, wpłynie na to, jak wyglądać będzie jesień i IV fala koronawirusa.

Okazuje się, że rządzący nie są dobrej myśli. - 15 tys. zakażeń dziennie w IV fali? Jeśli będzie taki poziom szczepień jak w tej chwili, należy prognozować taką liczbę - powiedział na antenie Jedynki wiceminister zdrowia.

Dodał jednocześnie, że tylko w przypadku, gdy przez najbliższe tygodnie kilka milionów Polaków pojawi się w punktach szczepień, można prognozować, iż poziom zakażeń koronawirusem w czasie IV fali będzie kształtował się na poziomie tysiąca dziennie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: pr24.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News