wtv.pl > Gwiazdy > TVP rezygnuje z piosenki Ich Troje w Opolu. Wiśniewski: "Pod koniec września sami przekonacie się, czy utwór nie zasłużył na to, aby pojawić się w Opolu"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:58

TVP rezygnuje z piosenki Ich Troje w Opolu. Wiśniewski: "Pod koniec września sami przekonacie się, czy utwór nie zasłużył na to, aby pojawić się w Opolu"

TVP rezygnuje
Arkadiusz Ziolek/East News

W mediach społecznościowych Michał Wiśniewski powiadomił, że piosenka zespołu Ich Troje została odrzucona z koncertu premier na tegorocznym festiwalu w Opolu, organizowanym przez TVP.

Wielu zastanawia się, co wpłynąć mogło na decyzję podjętą przez organizatorów.

TVP nie chce Michała Wiśniewskiego?

Choć opinie na temat wartości muzyki prezentowanej przez grupę Ich Troje bywają różne, wątpliwości nie ulega, że zespół jest jednym z najważniejszych w historii polskiej muzyki pop.

Dziesiątki przebojów, miliony fanów i tysiące zagranych koncertów to z pewnością najlepszy dowód na skalę i silną pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej.

Okazuje się jednak, że Telewizja Polska nie widzi już żadnej atrakcji w grupie Michała Wiśniewskiego, a już na pewno nie w najnowszej piosence zespołu, "Zatańcz ze mną", którą Ich Troje próbowało zakwalifikować się do tegorocznego koncertu premier.

W mediach społecznościowych lider grupy podzielił się ze swoimi fanami smutną wiadomością.

Co się stało?

Czy powodem może być fakt, że najlepsze lata Ich Troje mają już dawno za sobą? Być może, ale co tłumaczy zatem sytuację, w której zamiast nich kwalifikuje się autorkę zaledwie jednego bardziej popularnego przeboju - Paulę?

Te jak i wiele innych pytań zadają sobie zrozpaczeni fani zespołu. Wielu z nich wycofania utworu Ich Troje dopatruje się w rzekomej niechęci TVP do Michała Wiśniewskiego. W tej teorii, artysta miałby "podpaść" stacji w sposób podobny do Andrzeja Piasecznego.

- Pod koniec września sami przekonacie się czy utwór nie zasłużył na to aby pojawić się w Opolu - pociesza swoich miłośników lider Ich Troje - Tymczasem jak mawia klasyk: "Zawsze Naprzód - Nigdy Wstecz"! - dodaje z entuzjazmem.

Podczas koncertu premier 4 września wystąpią m.in. Bartek Królik, Krystian Ochman, Natalia Zastępa, PUTONROCK, czy Roksana Węgiel.

Wielkie rozpoczęcie festiwalu w Opolu rozpocznie się dzień wcześniej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wprost.pl, radio.opole.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News

Powiązane