wtv.pl > Ostrzeżenie Hydrologiczne

Ostrzeżenie Hydrologiczne

ostrzeżenie hydrologiczne

IMGW
19.03.2022 09:19 IMGW wydało ostrzeżenie dla czterech województw. Chodzi o poziom wody

IMGW wydało ostrzeżenie dla czterech województw. Tym razem nie chodzi o burze, ale stan hydrologiczny. W wielu rzekach stan wody podniesie się do alarmowego. Może dojść do lokalnych podtopień. Stan wody zmienia się gwałtownie m.in. w woj. lubelskim, gdzie w rzece Ładzie podskoczył on aż o 16 cm.

Ostrzeżenia hydrologiczne nad morzem
19.03.2022 09:15 Ostrzeżenia hydrologiczne nad morzem i na Podkarpaciu. IMGW monitoruje stany ostrzegawcze i alarmowe wód

IMGW informuje o zagrożeniach dla regionów nadmorskich. - Wzdłuż wybrzeża przewiduje się wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich - przekazują eksperci. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że zdecydowano o wydaniu o ostrzeżenia I stopnia.Anna Kubicka z IMGW przekazuje, że największe zagrożenie w związku z sytuacją hydrologiczną prognozowane jest w okolicach Zatoki Gdańskiej i Zatoki Pomorskiej.Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od Świnoujścia, przez całą linię brzegową aż do Zatoki Gdańskiej. To region Bałtyku Południowego, Bałtyku Południowo-Wschodniego oraz województw zachodniopomorskiego i pomorskiego.