wtv.pl > Polska > Ryszard Terlecki szczerze o przyszłości Jarosława Kaczyńskiego. Odniósł się do doniesień o rekonstrukcji rządu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:07

Ryszard Terlecki szczerze o przyszłości Jarosława Kaczyńskiego. Odniósł się do doniesień o rekonstrukcji rządu

Ryszard Terlecki szczerze o rekonstrukcji rządu i przyszłości Jarosława Kaczyńskiego
Piotr Molecki/East News

Ryszard Terlecki ujawnił, jak wyglądać będzie polityczna kariera Jarosława Kaczyńskiego w najbliższym czasie. Szef klubu PiS stwierdził jednocześnie, że Polacy mogą spodziewać się rekonstrukcji rządu. Czy prezes PiS opuści gabinet Mateusza Morawieckiego i skupi się na partii?

Już niedługo lista ministrów Mateusza Morawieckiego ulegnie zmianie? Takie wiadomości zasugerował Ryszard Terlecki.

W rozmowie z PAP szef klubu PiS zdradził, jakie plany personalne ma obóz rządzący. Padła jednoznaczna deklaracja dotycząca rekonstrukcji rządu.

Ryszard Terlecki potwierdza, że na jesień wygląd rządu może się zmienić

W czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki poruszył temat Prawa i Sprawiedliwości, w tym samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Poseł ujawnił, że nie jest wkluczone, iż dojdzie do rekonstrukcji rządu na jesień. - Jeżeli jakieś zmiany w rządzie nastąpią, to myślę, że wkrótce - wyznał Ryszard Terlecki.

W rozmowie z PAP wskazał, że możliwe, iż do zmian dojdzie jeszcze we wrześniu. Drugim terminem jest początek października.

Wicepremier Kaczyński straci swoją posadę?

Zmniejszenie publicznej aktywności Jarosława Kaczyńskiego sprawiło, iż pojawiły się spekulacje, iż wicepremier już niedługo zniknie z rządowej listy ministrów.

Ryszard Terlecki skomentował ewentualne odejście Jarosława Kaczyńskiego. - W jakiejś odleglejszej perspektywie. Nie w ciągu najbliższych miesięcy - ujawnił szef klubu PiS.

Wcześniejsze zapowiedzi prezesa, dotyczące skupienia się na notowaniach partii, okazują się jednak prawdziwe. - Chce się bardziej zająć partią, mamy dwa lata do wyborów, więc trzeba będzie tutaj dużo wysiłku włożyć - przekazał Ryszard Terlecki, wskazując, jakie priorytety ma obecnie Jarosław Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Komentarz po aferze mailowej Michała Dworczyka

Mimo ekonomicznego charakteru wydarzenia w Karpaczu Ryszard Terlecki nie omieszkał zbagatelizować wycieku rządowych maili z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka.

- Rzeczywiście stało się bardzo niedobrze z tymi mailami, ale to wypadek przy pracy i jakoś z tym musimy żyć - skwitował.

Dodatkowo wypowiedział jedno zdanie, które rzuca światło na dalszą karierę szefa KPRM. Według Ryszarda Terleckiego Michał Dworczyk "nie ma powodu do niepokoju" w kwestii swojego odwołania.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: PAP, se.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane