wtv.pl > Polityka > Opublikowano zdjęcia z Usnarza Górnego. Mają udowadniać, że kryzys migracyjny jest wywoływany przez białoruskie służby
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:07

Opublikowano zdjęcia z Usnarza Górnego. Mają udowadniać, że kryzys migracyjny jest wywoływany przez białoruskie służby

Pokazano zdjęcia wykonane przez Straż Graniczną w Usnarzu Górnym
Straż Graniczna

W czasie konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Mariusza Kamińskiego oraz komendanta głównego Straży Granicznej pokazano zdjęcia wykonane przez funkcjonariuszy obecnych na granicy. Materiał zdjęciowy ma udowadniać, że migranci są nie tylko dostarczani przez białoruskie służby, ale również mogą korzystać z ich pomocy oraz opieki.

- Każdy dzień na granicy z białorusią to kolejne prowowacje białoruskie, których liczby idą w setki - powiedział w poniedziałek rano premier Mateusz Morawiecki w czasie pilnie zwołanej konferencji prasowej.

Jeszcze w czasie trwania spotkania pokazywano zdjęcia wykonane przez funkcjonariuszy Służby Granicznej. - Sytuacja na granicy z Białorusią - przekazała w specjalnym wpisie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Fotografie udostępniono w sieci.

Zdjęcia z Usnarza Górnego

Pokazanie zdjęć udowadniających, że służby białoruskie dostarczają migrantów na granicę, ma potwierdzać zasadność działań polksiego rzadu, w tym wprowadzenie stanu wyjątkowego przy granicy wschodniej.

Na jednym ze zdjęć widać, jak młody mężczyzna wyciąga rękę z samochodu białoruskich służb i pokazuje symbol zwycięstwa.

>

Źródło: KRPM

Na innej fotografii widać, że migranci obecni na pasie przygranicznym swobodnie rozmawiają z białoruskimi oficerami.

Do grupy osób z Usnarza Górnego dostęp ma również białoruski Czerwony Krzyż. Na zdjęciach opublikowanych przez KRPM widać, że osoby ubrane w czerwone kurki z emblematami dostarczają im jedzenie.

Rząd podkreśla powagę sytuacji i wprost mówi o agresji ze wschodu

- Migranci są ściągani i transportowani na granicę polską - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Pokazywane za plecami polityków oraz komendanta głównego obecnego na konferencji prasowej miały potwierdzać te słowa szefa rządu.

Na fakt współpracy migrantów oraz służb Łukaszenki zwrócił uwagę również Mariusz Kamiński. Strażnicy mieli raportować, że ludzie są dosłownie podrzucani do granicy państw, a tam otaczani opieką ze strony funkcjonariuszy.

Litwa pokazywała podobne materiały

Niedawno informowaliśmy o nagraniu, które opublikował na Twitterze Linas Linkevicius, były minister oborony Litwy.

- Migranci zostali zwabieni do kraju (Białoruś - przypd. red.) jako turyści - napisał w opisie nagrania litewski polityk.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: wtv.pl