wtv.pl
Jarosław Kaczyński skrytykowany przez Romana Giertycha

(zdjęcie ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Roman Giertych umieścił wymowny wpis. Nawiązuje do bogactwa Kaczyńskiego

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na Twitterze pojawił się wpis Romana Giertycha, gdzie bezpośrednio uderza on w Jarosława Kaczyńskiego. Powodem ostrej reakcji adwokata jest niedawna prezentacja Nowego Polskiego Ładu. Były polityk mówi o „szczuciu” i „bolszewikach”. Wytyka prezesowi PiS prowadzenie prywatnej fundacji, której wartość ma ocierać się o miliard złotych.

Nic nie wskazuje na to, by Roman Giertych miał zamiar zejść z wojennej ścieżki z partią rządzącą. W swoim wtorkowym wpisie postanowił wziąć na celownik Jarosława Kaczyńskiego.

Adwokat Roman Giertych zdecydował się zwrócić uwagę na słowa i decyzje podejmowane przez partię rządzącą. Bezpośrednio odniósł się do zaprezentowanego przed kilkoma dniami Polskiego Ładu.

Oskarżenia Romana Giertycha i bolszewickie zachowanie

Profil Romana Giertycha na Twitterze to miejsce, gdzie nieustannie pojawiają się krytyczne do władzy wpisy. Nawet w czasie, gdy CBA prowadziło swoje działania, to właśnie to medium społecznościowe było wybierane przez byłego polityka do informowania o dalszych poczynaniach śledczych oraz jego osobistej sytuacji.

Obecnie adwokat korzysta z niego, by dzielić się swoimi opiniami na tematy bieżące. Dziś uderzył w Jarosława Kaczyńskiego. Niejako zajrzał mu do portfela, co ma być odpowiedzią na zaglądanie na konta Polek i Polaków przez partię rządzącą oraz resztę Zjednoczonej Prawicy.

Tomasz Wiater nie żyje

Nie żyje rysownik Tomasz Wiater. Współpracował z Tygodnikiem NIE

CZYTAJ DALEJ

We wpisie nie zabrakło stwierdzenia o „szczuciu” na bogatych. Zdaniem Romana Giertycha są to ludzie, którzy zarobki przekraczają 6 tys. złotych brutto.

Wywnioskować można, że Roman Giertych odnosi się do zapowiedzianych Polskim Ładem zmian. Mają one zdaniem adwokata uderzać właśnie w tę grupę ludzi.

Takie przedsięwzięcia mają nie być niczym innym jak działaniami zainspirowanymi klasycznymi sposobami walki wykorzystywanymi przez bolszewików. Roman Giertych zdecydował się zwrócić uwagę na groteskę tej sytuacji.

Jarosław Kaczyński krytykowany przez Romana Giertycha

W drugiej części wpisu Roman Giertych stwierdził, że jeden z aspektów tej sytuacji jest „śmieszny”. — [...] robi to jeden z najbogatszych Polaków - Jarosław Kaczyński, który kontroluje prywatną fundację o wartości ok. miliarda złotych — napisał na Twitterze były polityk.

Chociaż personalna uwaga w kierunku Jarosława Kaczyńskiego oraz wytykanie mu wartości fundacji nie zdarza się często, to ostatnimi czasy na profilu Romana Giertycha bardzo dużo miejsca poświęcane jest właśnie kwestiom Nowego Ładu.

PiS nie może liczyć na aprobatę Romana Giertycha

Zaledwie dwa niedawne wpisy Romana Giertycha na Twitterze pokazują, że nie tylko personalne antypatie między partią rządzącą a adwokatem stoją na przeszkodzie wygaszenia konfliktu.

Były minister nie ukrywa, że zaproponowane przez Zjednoczoną Prawicę postulaty nie tylko nie są realne, ale również nieprawdziwe. Wskazuje, iż mówienie o tym, że bogatsi będą ponosić koszty, nie jest zgodne z rzeczywistością.

Nic nie wskazuje na to, by Jarosław Kaczyński lub inny polityk Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się odpowiedzieć na krytyczne opinie skierowane w obóz władzy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źrodło: Twitter.com @GiertychRoman

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >