wtv.pl

SejmTV

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

14 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Koniec debaty nad wotum nieufności dla Przemysława Czarnka. W sejmowej dyskusji udział wziął Mateusz Morawiecki. Zebrano aż 100 tysięcy podpisów za odwołaniem. Minister edukacji zostanie jednak na stanowisku.

21 lipca, od godziny 10:00 trwa 35. posiedzenie Sejmu. Późnym wieczorem, bo po godzinie 20:00 ruszyła debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla Przemysława Czarnka. Swoje stanowisko w sprawie przedstawiły wszystkie kluby i koła parlamentarne.

Przemysław Czarnek do dymisji?

Największe zainteresowanie kwestią ministra edukacji wykazała Lewica. Wiosna, Razem i SLD zebrały aż 100 tysięcy podpisów pod "obywatelskim wotum nieufności". Koalicję w Sejmie reprezentowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

- Jestem tu w imieniu dziewczyn, które Przemysław Czarnek obraża i wpycha w kompleksy, i które chciałby już nawet nie wychować, a wytresować na karne żony, bez szemrania znoszące wszystko, nawet domową przemoc - grzmiała posłanka Lewicy.

- Jestem tu dla młodych, borykających się z samotnością, lękiem czy depresją, którym szkoła Czarnka wciąż nie udziela niezbędnej pomocy psychologicznej - dodawała.

W sprawie głos zabrał także Mateusz Morawiecki. Premier jednoznacznie stanął w obronie ministra edukacji, wskazując na potrzebę uszlachetniania serc i dusz. Mówił także o walce z "lewacką indoktrynacją".

- Dzisiaj będziemy bronić ministra przed odwołaniem, ale także prawa naszych dzieci do normalnej szkoły i prawa młodzieży do nauki bez lewackiej indoktrynacji. Szkoła musi być miejscem pozyskiwania wiedzy, ale też miejscem uszlachetniania serc i dusz - deklarował. Równolegle, od 15 do 17, trwał wiec poparcia dla członka rządu. Udział w nim wzięło kilka osób.

Za odwołaniem Przemysława Czarnka głosowało 205 posłów. Przeciw było 235 parlamentarzystów. Wstrzymały się cztery osoby.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: SejmTV

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]