wtv.pl
Prokuratura posiada zawiadomienie o groźbach karalnych Jacka Jaworka na kilka dni przed dokonaniem potrójnego morderstwa.

materiały policyjne

Prokuratura zbada, czy nie doszło do nieprawidłowości. 2 dni przed morderstwem zgłoszono groźby karalne Jacka Jaworka względem bliskich

14 Lipca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

To już piąty dzień poszukiwań Jacka Jaworka. Na jaw nieustannie wychodzą kolejne fakty. Okazuje się, że w aktach sprawy prokuratura posiada zawiadomienia o groźbach karalnych, jakie pod adresem brata i jego rodziny kierował podejrzany o potrójne morderstwo mężczyzna. Dwa dni przed zbrodnią otrzymano zgłoszenie. Czy tragedii dało się uniknąć?

Mimo że Jacka Jaworka poszukują setki policjantów, nie udało się ująć jeszcze mężczyzny podejrzewanego o dokonanie morderstwa trzech osób we wsi Borowce pod Częstochową.

Mężczyzna pozostaje nieuchwytny, jednak śledczy nie ustają w jego poszukiwaniach. Do mieszkańców trzech województw wysłano alert RCB wyjątkowo niezwiązany z warunkami pogodowymi. Stwierdzono, że Jacek Jaworek nadal posiada broń i może realnie zagrozić życiu i zdrowiu osób trzecich.

Do mediów dotarł kolejny dramatyczny szczegół na temat toczącej się sprawy. W aktach sprawy posiadanych przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie znajdować ma się informacja o groźbach kierowanych przez Jacka Jaworka względem rodziny, z którą mieszkał.

Policja dwa dni przed zbrodnią otrzymała zgłoszenie o groźbach karalnych

Prokurator Krzysztof Budzik przekazał, że w aktach znajduje się zgłoszenie złożone na policji 7 lipca, czyli dwa dni przed potrójnym morderstwem w Borowcach na Śląsku. - Było to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana Jacka Jaworka na ich szkodę, a miało polegać na kierowaniu wobec nich gróźb karalnych - przekazał prok. Krzysztof Budzik z częstochowskiej prokuratury.

Motyw Jacka Jaworka

Pieniądze przyczyną morderstwa w Borowcach? Prokuratura podejrzewa, że motyw zbrodni dotyczył podziału majątkowego

CZYTAJ DALEJ

Podkreślił on jednak, że w treści zawiadomienia złożonego w ubiegłą środę nie znalazła się adnotacja o tym, iż Jacek Jaworek posiada broń. - Chodziło o groźby werbalne. To zawiadomienie jest dość zwięzłe w treści - dodaje prokurator.

Małżeństwo ze wsi Borowce i ich 17-letni syn zginęli 48 godzin po zawiadomieniu o groźbach

W nocy z piątku na sobotę w jednym z domów we wsi Borowce padły strzały. Najwięcej kul Jacek Jaworek miał skierować w stronę swojego brata. Z masakry uratowało się młodsze dziecko pary. 13-latek ukrył się w domu i cudem uniknął śmierci.

Okoliczności złożenia skargi, tak jak wiele innych wątków w tej sprawie, trafią pod lupę śledczych. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie będzie sprawdzać, czy doszło do jakich nieprawidłowości, które doprowadziły do tragedii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

- Ten wątek i te materiały zostały włączone do prowadzonego śledztwa i tę kwestię będziemy również sprawdzać, czy doszło do ewentualnych nieprawidłowości, czy też nie - informuje prokurator Krzysztof Budzik.

Setki policjantów szukają Jacka Jaworka

Nie ustają poszukiwania Jacka Jaworka, któremu postawiono już zarzuty. Wydano również list gończy za mężczyzną. Tereny, gdzie znajdować może się 52-latek, przeszukiwane są przez funkcjonariuszy z psami.

Policja 5 dobę poszukuje Jacka Jaworka ze wsi Borowce

Policja 5 dobę poszukuje Jacka Jaworka ze wsi Borowce

Źródło: Śląska Policja

W działaniach biorą udział również patrole konne policji

W działaniach biorą udział również patrole konne policji

Źródło: Śląska Policja

Reporter WTV Paweł Sekmistrz dowiedział się, że w tle zbrodni mogły znajdować się pieniądze. - Informacje, które do nas docierały, wskazywały na konflikt rodzinny, na tle rozliczeń majątkowych. Póki, co jest to wersja najbardziej prawdopodobna - przekazał WTV prokurator Krzysztof Budzik.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, polsatnews.pl
Zdjęcie główne: materiały policyjne

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >