wtv.pl > Polska > Pilna ewakuacja z Indii. Michał Dworczyk ujawnia pewne kwestie
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:46

Pilna ewakuacja z Indii. Michał Dworczyk ujawnia pewne kwestie

pracownicy oddziału zakaźnego
Piotr Molecki/East News

Michał Dworczyk poinformował o szczegółach ewakuacji z Indii dwóch osób wymagających pilnej interwencji służb medycznych. Samolot, który wystartował z Delhi, ma wylądować w Warszawie około godziny 14:30.

Tuż po południu szef Kancelarii Premiera przekazał na Twitterze szczegóły dotyczące lotu samolotu z Delhi, który o godzinie 14:30 wyląduje na warszawskim lotnisku.

Michał Dworczyk: Ewakuujemy z Delhi kolejne 2 osoby

Michał Dworczyk poinformował, że transport jest w istocie ewakuacją z terytorium Indii kolejnych 2 osób, które wymagają pilnej hospitalizacji.

Przedstawiciel rządu dodał, że w ramach współpracy sojuszniczej na terenie samolotu znajduje się ponadto czeski dyplomata.

Według wpisu Dworczyka w akcję zaangażowane jest Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Kancelaria Premiera Rady Ministrów, a także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu polski rząd poinformował o transporcie polskiego dyplomaty, który uległ zakażeniu nowyn wariantem koronawirusa na terytorium Indii.

W ewakuacji urzędnika udział wzięło również czworo jego dzieci oraz będąca w ciąży małżonka przedstawiciela polskiej dyplomacji.

Sytuacja epidemiczna w Indiach nadal jest dramatyczna. Dobowe wyniki zakażeń każdorazowo przekraczają kilkaset tysięcy.

Minionej doby indyjska służba zdrowia poinformowała o przeszło 400 tys. nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia nową odmianą COVID-19. Zmarło ponad 4 tys. osób.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter