wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk bronił bpa Janiaka na urodzinach Radia Maryja. Teraz pokazał jego specjalne nagranie świąteczne

25 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

W katolickiego rozgłośni Tadeusz Rydzyk dopuścił na antenę świąteczne życzenia biskupa Edwarda Janiaka - hierarchy oskarżonego o tuszowanie przestępstw księdza Arkadiusza H. Duchowny ten miał wykorzystać seksualnie osoby nieletnie.

  • 5 grudnia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji obchodzono 29. rocznicę powstania Radia Maryja

  • Tadeusz Rydzyk winą za kontrowersje wokół biskupa diecezji kaliskiej obarczył "głupich katolików"

  • Chwilę później redemptorysta przeprosił, jednak dziś jego rozgłośnia przekazała świąteczne życzenia Janiaka

- Myślę, że w Kościele nie powinniśmy się bać i upominać się o sprawiedliwość - grzmiał Tadeusz Rydzyk, mówiąc o prawie, które miało odebrać hierarsze prawo do obrony. Co więcej, winą za kontrowersje wokół biskupa diecezji kaliskiej obarczył "głupich katolików", powtarzających przekaz dnia. Obarczył ich także odpowiedzialnością za "kamieniowanie słowami".

- To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? - dodawał duszpasterz.

Ciężką pracę braci Sekielskich, organizacji pozarządowych, księdza Isakowicza-Zaleskiego oraz Marcina Gutowskiego Rydzyk określił mianem "filmideł" i manipulacji. W pewnym momencie zakonnikowi zebrało się na specjalny apel pod adresem siedzącego na widowni Zbigniewa Ziobry.

 Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, to powinniście mnie zamknąć - wypalił z ambony.

Dzień po incydencie Prymas Polski abp Wojciech Polak zwrócił się z prośbą do przełożonego polskich redemptorystów o "adekwatną reakcję" wobec słów Rydzyka. - Zdaję sobie sprawę, iż moje spontanicznie wypowiedziane słowa zostały inaczej zrozumiane i boleśnie dotknęły wiele osób. Przepraszam, iż tak się stało. Nie było to moim zamiarem - mówił ojciec dyrektor.

Kolejny skandal - Tadeusz Rydzyk dopuścił życzenia Janiaka na antenie Radia Maryja

W słowa Tadeusza Rydzyka zwątpiła między innymi Monika Olejnik. Dziennikarka powiedziała wprost, że nie wierzy w słowa redemptorysty. Dziś okazuje się, że duszpasterz najprawdopodobniej nie wziął sobie do serca przeprosin. 

Na stronie internetowej Radia Maryja znalazły się życzenia, jakie biskup Janiak złożył słuchaczom medium

 - Boże Narodzenie jest faktem historycznym, to znaczy, że Jezus Chrystus przyszedł na świat w konkretnym czasie i miejscu. W naszej kulturze europejskiej nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Syn Boży przyszedł na świat w Betlejem - zaczął swój występ na antenie Tadeusza Rydzyka bp. Janiak.

- Na ten trudny czas zmagania się z pandemią, z koronawirusem, proszę przyjąć życzenia świąteczne. [...] Życzę optymizmu płynącego z wiary w Boga i siły do pokonywania różnych życiowych trudności. Życzę, by nikomu nie brakowało chleba powszedniego i wreszcie, byśmy potrafili czerpać siły z sakramentów świętych, szczególnie z eucharystii, która jest chlebem życia. Niech to ziemskie pielgrzymowanie będzie dla nas narodzeniem dla Boga. Warto pamiętać, że drogą do Boga jest drugi człowiek. Nie można kochać Boga, nie kochając drugiego człowieka. Tego nas właśnie uczy Boże Narodzenie [...]. Niech nowy, 2021 rok będzie lepszy [...], o to błogosławieństwo się módlmy, tego błogosławieństwa z całego serca życzę słuchaczom Radia Maryja, widzom Telewizji Trwam, [...] - mówił dalej Janiak.

Przypomnijmy, że podczas składania skandalicznych deklaracji Zbigniew Ziobro, choć był obecny na obchodach, nie zareagował. Co więcej, bił brawa, słysząc słowa Rydzyka o głupich katolikach.

Źródło: [Radio Maryja]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >