wtv.pl
Stowarzyszenie im. Jana Szyszko uderza w Watchdog Polska w związku z ich działaniem przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi

(zdjęcie wykadrowane) ALEX MARCINOWSKI/East News

Stowarzyszenie im. Jana Szyszko broni fundacji o. Rydzyka

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Uchwała Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko stawia zarzuty wobec Watchdog Polska

  • Organizacja trafiła na celownik w związku z działaniem wymierzonym przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi i reszcie zarządu Lux Veritatis

  • W dokumencie opublikowanym również na stronie Radia Maryja przeczytać można, iż Watchdog to „tajemnicza organizacja” z zagranicznym finansowaniem oraz wpływami

  • Dodatkowo podkreślane jest, iż jej działania wymierzone są w osłabienie Polski oraz podważenia zaufania dla Tadeusza Rydzyka i jego dzieł

  • Wezwano również organy państwowe do tego, by zajęły się one kwestią legalności działania Watchdog Polska

Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko opublikowało specjalne wezwanie związane z działalnością Watchdog Polska względem Tadeusza Rydzyka. Podważana jest legalność działania stowarzyszenia, które w ostatnim czasie spotkało się z założycielem Radia Maryja w sądzie.

Na stronie Radia Maryja opublikowana została uchwała Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko, gdzie mowa o działalności Watchdog Polska, która mocno sprzeciwia się Tadeuszowi Rydzykowi. Okazuje się, że stowarzyszenie ma spore wątpliwości co do legalności działania organizacji.

To jednak nie wszystkie kontrowersyjne tezy zawarte w dokumencie, gdzie zwolennicy Tadeusza Rydzyka uderzają w Watchdog Polska. Nie zabrakło oskarżeń o zagraniczne finansowanie. Samo Watchdog Polska określane jest jako stowarzyszenie „tajemnicze” i „żądające dostępu” do „informacji prawnie chronionych”.

Proces Tadeusza Rydzyka. O co chodzi?

Ostatnio głośno jest o procesie, w którym udział bierze Tadeusz Rydzyk. Związane jest to z faktem rzekomego nieujawnienia przez niego informacji na temat sposobu wykorzystania pieniędzy pochodzących z publicznej kasy. To właśnie Watchdog Polska kierowała pytania odnośnie spożytkowania tych funduszy.

W przypadku, gdy pieniądze pochodzą z kasy państwa, obowiązkiem jest ujawnienie, jakie jest ich przeznaczenie. W opinii Watchdog Tadeusz Rydzyk tego nie zrobił. Zdecydowano o skierowaniu sprawy na drogę sądową.

Wpadka Andrzeja Dudy

Internauci wytknęli Andrzejowi Dudzie wpadkę we wpisie na Twitterze

CZYTAJ DALEJ

W mediach pojawiły się zdjęcia z wizyty toruńskiego redemptorysty w budynku sądu. Było to przedmiotem tak dużego zainteresowania ze względu na fakt, iż założyciel Radia Maryja nie pojawił się na pierwszej rozprawie w tej sprawie.

Watchog Polska to zagraniczna organizacja, której powinny przyjrzeć się służby?

Na stronie Radia Maryja pojawił się dokument Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko. W uchwale pojawiają się oskarżenia pod adresem organizacji, która chciała uzyskać od Tadeusza Rydzyka informacje publiczne.

Okazuje się, że w opinii stowarzyszenia im. Jana Szyszko Watchdog Polska atakuje Lux Veritatis. Dodatkowo organizacja ma nie ustawać w próbach „podważenia zaufania Polaków do dzieł związanych z Radiem Maryja”. Co więcej, podkreślane są międzynarodowe koneksje.

W uchwale przeczytać można, że Watchdog Polska to „tajemnicze stowarzyszenie międzynarodowe”. Nie brakuje również odezwy do wszystkich osób popierających Tadeusza Rydzyka oraz jego dzieła. Adresatami mocnego stanowiska Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko są także władze państwowe. W uchwale znalazło się jasne żądanie w ich kierunku.

Państwo wezwane do podjęcia kroków wobec Watchdog Polska

W uchwale, z którą zapoznać można się poniżej, nie brakuje insynuacji o spisku przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi. Największym zdziwieniem jest jednak oficjalne wezwanie władz państwowych do sprawdzenia, czy Watchdog działa legalnie.

Pojawiło się stwierdzenie, iż działanie organizacji to nic innego jak nękanie, co w przypadku nieujawniania informacji publicznych, do których zobowiązują przepisy, wydaje się argumentem nieco oderwanym od faktów. Warto pozostawić to jednak ostatecznej ocenie wymiarowi sprawiedliwości.

Watchdog Polska atakowane ze względu na proces wytoczony Tadeuszowi Rydzykowi

Watchdog Polska atakowane ze względu na proces wytoczony Tadeuszowi Rydzykowi

Źródło: screen radiomaryja.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. dr. hab. Jana Szyszko stwierdziło jeszcze, że osoby popierające Tadeusza Rydzyka powinny swoim sprzeciwem wobec działań organizacji, jasno dać do zrozumienia, iż nie ma zezwolenia na to, by „destrukcyjna działalność zagranicznych podmiotów” zaowocowała osłabieniem niezależności Polski oraz jej podmiotowości.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źrodło: Radio Maryja / wyborcza.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >