wtv.pl > TV > Prezenterzy pogodowi w wirtualnym "centrum wydarzeń"? Rewolucja technologiczna w TVP
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:58

Prezenterzy pogodowi w wirtualnym "centrum wydarzeń"? Rewolucja technologiczna w TVP

Prognoza pogody w TVP
screen z programu TVP Info/TVP

Rewolucja w prognozach pogody TVP. W programach publicznej telewizji wykorzystana została nowoczesna metoda wizualizacji, dzięki której prezenterzy pogody zostaną wirtualnie "przeniesieni" w miejsca opisywanych wydarzeń.

Rewolucja pogodowa

Zarówno w "Wiadomościach" TVP, jak i na kanale TVP Info wydawcy wprowadzą całkowicie nową prezentację pogodową. Wszystko z wykorzystaniem nowoczesnych technik wizualizacyjnych.

Unowocześnienie programu państwowa telewizja przeprowadza w kooperacji ze studiem Platige Image i z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4.

Metoda ta stosowana jest przez twórców gier komputerowych oraz animacji na całym świecie.

Jak wyglądać będzie zatem nowy pokaz prognozy pogody? Prezenter zostanie wirtualnie "przeniesiony" do miejsca opisywanych zajść, dzięki czemu widz odniesie wrażenie, że przedstawiane informacje pochodzą z bezpośredniego źródła wydarzeń.

"Atrakcyjna forma"

Co jest powodem zmian w prezentacji pogodowej w TVP? W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski tłumaczy, że chodzi o to, by "wartościowe treści prezentować w możliwie najatrakcyjniejszej formie".

Dodaje, że państwowa telewizja zdecydowała się na współpracę z "najlepszymi".

Firma Platige Image odpowiedzialna jest również za zmiany wizualizacyjne w "Wiadomościach" TVP, które widzowie mogą podziwiać od 2019 r. Zaszły one dzięki wykorzystaniu technologii Virtual Window i Augmented Reality.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wirtualnemedia.pl, wtv.pl, TVP Info zdjęcie główne: screen z programu TVP Info/TVP

Tagi: TVP Info TVP