wtv.pl
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Pracowała w TVP, teraz będzie prowadzącą radiowej Trójki

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Dziennikarka TVP, Marta Piasecka, stanie się kolejnym głosem radiowej Trójki. Piasecka bardzo cieszy się na możliwość współpracy z nowym medium - poprowadzi przedpołudniowe pasmo kulturalne.

Program Trzeci ma jednak spore problemy - niedawno jego ramówka nie została przyjęta przez radę programową Polskiego Radia. Krytycznie wypowiadał się o niej m.in. przewodniczący rady, Marek Suski z PiS.

Dziennikarka TVP przechodzi do radiowej Trójki

Marta Piasecka pracowała przez 5 lat w TVP. Została jej nową gwiazdą w 2016 roku, kiedy to przeszła do stacji z TV Republika. W poprzedniej pracowała od jej początków w 2013 roku. Szybko zyskała sobie przychylność nowych widzów.

Pracowała m.in. jako prezenterka „Panoramy”, „Teleexpressu” czy „Info Dnia”. Nigdy nie była zainteresowana pracą w „Wiadomościach”, bo, jak twierdziła, wolała bardziej luźne formaty - główny program informacyjny był dla niej nieco zbyt ograniczający.

Teraz będzie miała wyjątkową szansę wykazać się kreatywnością. Ostatnio poinformowano, że przejdzie do Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tam poprowadzi przedpołudniowe pasmo kulturalne.

Jak dotąd Piasecka nie pracowała wyłącznie głosowo, więc ma być to dla niej nowe doświadczenie. Z pewnością praca na żywo w radiu jest czymś innym niż w telewizji. Jak stwierdziła, chciałaby, żeby jej słuchacze czuli się podczas każdej audycji jak na spotkaniu z dobrym znajomym lub jak przy kubku gorącej kawy.

W „Trójce przed południem”, czyli przedpołudniowym paśmie w rozgłośni, poruszane są najważniejsze tematy związany z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi w Polsce i na świecie. Programu można słuchać od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-11:00 oraz w piątki od 10:00 do 11:00.

Współprowadzącymi pasmo są również Katarzyna Cygler i Gabriela Andrychowicz. To właśnie z nimi przeplatać się będą wypowiedzi Piaseckiej.

Problemy z ramówką

Program Trzeci Polskiego Radia doświadcza ostatnio wielu kłopotów. Jednym z nich jest kwestia ramówki. Zaproponowano taką, która według jej projektantów, miała bardziej odpowiedzieć na potrzeby młodszych pokoleń słuchaczy.

Niepomyślnie o tym projekcie wypowiedziała się jednak rada programowa Polskiego Radia. Jej przewodniczący, Marek Suski, twierdził, że była niezwykle słaba i nie dało się jej w żaden sposób obronić. Z tego względu zapowiedziano kolejne posiedzenie, które ma skupić się na Trójce.

Prezeska rozgłośni, Agnieszka Kamińska, dała do zrozumienia, że decyzja o odrzuceniu ramówki była nieuzasadniona. Nie podano żadnej informacji dotyczącej tego, dlaczego projekt został odrzucony. Mimo sprzeciwu rady programowej, ramówka od niedawna funkcjonuje w Trójce.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [onet.pl]

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >