wtv.pl > Polska > Poszukiwania Jacka Jaworka. Policja podała szczegóły prowadzonej obławy
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 13.06.2022 02:02

Poszukiwania Jacka Jaworka. Policja podała szczegóły prowadzonej obławy

borowce-pogrzeb-zabojstwo-malzenstwo-syn-jacek-jaworek-slask-czestochowa-policja-kosciol-2
Google Maps Street View; materiały policyjne

Policja przedstawiła nowe fakty w sprawie obławy na Jacka Jaworka, podejrzewanego o potrójne zabójstwo w Borowcach pod Częstochową. W akcje zaangażowano nie tylko wydział kryminalny, ale i specjalistów od cyberprzestępczości. Ruszyła też współpraca międzynarodowa.

Jacek Jaworek wymyka się policyjnej obławie od 10 lipca, gdy w wyniku rodzinnej sprzeczki miał zamordować 44-letnie małżeństwo (swojego brata wraz z żoną) oraz ich 17-letniego syna.

O poszukiwaniach 52-latka w programie "Newsroom WP" opowiedziała podinsp. Aleksandra Nowara, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na początku funkcjonariuszka zapewniła, że policja czuwała nad uczestnikami dzisiejszego pogrzebu ofiar Jacka Jaworka. O szczegółach uroczystości pisaliśmy TUTAJ.

Rzeczniczka policji poinformowała o wzmocnieniu prewencyjnych patroli w okolicy miejscowości Borowce, tak by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom obrządku. – Wzmocniono zarówno służby prewencyjne, jak i kryminalne, których gołym okiem nie widać – zapewniła.

Zbrodnia w Borowcach. Nowe szczegóły obławy na Jacka Jaworka

Pytana o przedłużającą się akcję poszukiwawczą, podinsp. Nowara wskazała, że służby musiały przeszukać każdy dom i każdy metr lasu w okolicy miejsca, w którym doszło do tragedii.

Podkreśliła, że teren ten jest mocno zalesiony, z licznymi pustostanami i miejscami odludnymi, w związku z czym w akcji poszukiwawczej pomagały specjalnie wyszkolone psy z Saksonii, należące do policji niemieckiej.

Policjantka przekazała, że główny ciężar poszukiwań przejął obecnie wydział kryminalny, przez co na wspomnianym terenie działa teraz mniej mundurowych.

Nawet kilkanaście telefonów dziennie

Podinsp. Nowara przypomniała, że policja nadal apeluje o pomoc w zatrzymaniu sprawcy, oferując 20 tysięcy złotych nagrody temu, kto przyczyni się do zatrzymania Jacka Jaworka. Jednocześnie po raz kolejny podkreślono, by nie próbować zatrzymywać go na własną rękę i natychmiast poinformować służby.

Rzeczniczka katowickiej KWP dodała, że policja nadal liczy na telefony od obywateli mogących posiadać informacje o miejscu pobytu Jacka Jaworka. Na razie – choć, jak zaznaczyła, jest ich około kilkunastu dziennie – nie dały one wymiernego efektu.

Nad odnalezieniem 52-latka nadal pracuje kilkudziesięciu policjantów. – Wykonujemy działania o charakterze operacyjnym, o których nie mogę mówić – powiedziała policjantka.

Oprócz wydziału kryminalnego w akcję zaangażowani są również specjaliści ds. cyberprzestępczości. Od samego początku trwa też współpraca międzynarodowa, jako że istniało podejrzenie, że Jacek Jaworek opuścił lub próbował opuścić kraj.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, WP Zdjęcie główne: Google Maps Street View; materiały policyjne

Powiązane