wtv.pl > Polska > Poruszające kazanie podczas pogrzebu rodziny z Borowców. Biskup podkreślił, że zmarli byli wierzący
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:56

Poruszające kazanie podczas pogrzebu rodziny z Borowców. Biskup podkreślił, że zmarli byli wierzący

Pogrzeb
Karol Porwich/East News

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe w trojga zamordowanych przez Jacka Jaworka. Podczas mszy wzruszającą homilię wygłosił biskup częstochowski, Andrzej Przybylski.

Na mszy, zarówno w kościele, jak i przed nim, znajdowało się około 300 osób, które chciały pożegnać tragicznie zmarłą rodzinę.

Pogrzeb rodziny Jaworków. Wzruszająca homilia

20 lipca o godzinie 13.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa za dusze rodziny Jaworków. Swoich najbliższych żegnał jedyny ocalały z masakry 13-letni Gianni.

Msza odbyła się w kościele w Dąbrowie Zielonej. To parafia, w której często bywali Jaworkowie. Mszę prowadził biskup częstochowski, Andrzej Przybylski.

- To był zwyczajny dom. Taki właśnie dom stworzyli Janusz i Justyna. Oboje urodzili się tego samego dnia. Tego samego dnia także odeszli do Królestwa Niebieskiego - mówił.

- Wierzyli w Boga. To właśnie tu przychodzili do tego kościoła. Sam bierzmowałem Kubę świętym olejem. (...) Wy macie dalej wierzyć w Boga. Oni są już w jego rękach. Bądźcie spokojni - dodał.

- Musimy pytać, co jest najważniejsze. Stawać po stronie Boga i żyć z jego przykazaniami - kontynuował.

Biskup zaapelował do wiernych

Przybylski poprosił, by sprawą zajęły się odpowiednie organy i nikt na własną rękę nie szukał sprawcy ani sprawiedliwości.

Szczególnie ważne jest, byśmy zostawili na boku swoje osobiste urazy, osądy, oceny. Musimy stanąć w kościele z pytaniem - jak to wszystko zrozumieć, żeby żyć dalej? Jak to zrobić, żeby dalej kochać, dalej wierzyć, dalej spokojnie żyć? - tłumaczył.

- Od tego, jakimi wartościami się kierujemy, może zależeć życie naszej rodziny, naszej miejscowości, naszego kościoła. Tej tragicznej nocy w rodzinie pojawił się jakiś inny system wartości, myślenia - opowiadał.

- Wierzymy, że oni są wybrańcami Boga. Są w nowym domu - podsumował.

Msza już się zakończyła. Zmarli spoczną w nowym, wspólnym grobie niedaleko swojej rodziny.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: se.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Karol Porwich/East News

Powiązane