wtv.pl > Polska > Protest Agrounii i starcia z policją. Kluczowa trasa nieprzejezdna
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:56

Protest Agrounii i starcia z policją. Kluczowa trasa nieprzejezdna

211772468 519629952649067 7764766958680220215 n
Albert Długoszewski, Rolnik Info

Agrounia zorganizowała protest pod hasłem “Wojna o polską wieś”. W trakcie demonstracji, która rozpoczęła się we wtorek rano w Srocku (woj. łódzkie), doszło do starć z policją. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. 

Agrounia w Srocku. Policjanci użyli gazu

Agrounia zainicjowała protesty w Srocku (powiat piotrkowski, woj. łódzkie). Tuż przed godziną 8 sprzed kościoła ruszyło ok. 150 ciągników i innych maszyn. Kierowcy udali się w stronę ronda, na którym krzyżują się droga ekspresowa 98 i droga krajowa 12.

Na miejscu jest reporter portalu Rolnik Info Albert Długoszewski. Z jego relacji wynika, że traktory przejeżdżają z jednej strony na drugą, całkowicie blokując drogę.

Agrounia informuje na Twitterze, że w protestach bierze udział już ponad 250 rolników. Nie udało się uniknąć starć z policją. Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, bez ostrzeżenia został potraktowany gazem prosto w twarz. “I to w momencie kiedy uspokajał rolników. Policjanci, mimo umowy nie chcieli puścić traktorów w dalszą trasę”, czytamy na Twitterze Agrounii. Starcie z policją potwierdza reporter Rolnik Info.

>
>
>

Agrounia chce walczyć o godność polskiej wsi

Agrounia zorganizowała protest, aby zaznaczyć brak zgody na zabijanie zdrowych zwierząt w ramach przymusowego uboju w trakcie epidemii ASF. - Rząd nie radzi sobie z tą chorobą - ocenił Kołodziejczak.

W trakcie wystąpienia lider Agrounii przekonywał demonstrantów, że nie gwarantuje rolnikom podmiotowości i stara się zdobyć ich zaufanie poprzez obietnice, które odbiegają od rzeczywistych problemów polskiej wsi. 

Celem manifestacji jest zaznaczenie “godności rolników”, a nie zdobycie dodatkowych pieniędzy. - Wara od rolników - stwierdził Kołodziejczak. Jego zdaniem rząd od dwóch lat zupełnie nie słucha polskiej wsi. W trakcie protestu przekonywał, że nadszedł czas, aby rząd wnikliwe przyjrzał się wyzwaniom, z którymi rolnicy zmagają się na co dzień.

Protest może pokrzyżować plany kierowców

Portal money.pl donosi, że wtorkowa manifestacja oznacza utrudnienia na drogach. Największe kłopoty czekają na kierowców, którzy podróżują drogą krajową 12 i S8.

Drogowcy apelują o unikanie krajowej 12. Alternatywna trasa dla kierowców zmierzających z Łodzi to wjazd od strony węzła Piotrków Trybunalski Południe. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane