wtv.pl
Dziś odbędzie się pogrzeb zastrzelonego policjanta mł. asp. Michała Kędzierskiego

Twitter.com/@PolicjaSlaska

Pogrzeb zastrzelonego policjanta odbędzie się dzisiaj

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Dziś o godzinie 12 odbędzie się pogrzeb mł. asp. Michała Kędzierskiego

  • Policjant zastrzelony został we wtorek w czasie zatrzymania kierowcy udającego policjanta

  • Mężczyzna poproszony o dokumenty sięgnął po broń i strzelił w kierunku funkcjonariusza

  • Na pogrzebie w Raciborzu pojawi się Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk

  • O godzinie 12 w całym kraju zawyją syreny radiowozów. Włączone zostaną również sygnały świetle. Koledzy i koleżanki w ten sposób chcą oddać hołd zmarłemu policjantowi

4 maja w Raciborzu doszło do interwencji, w wyniku której zmarł policjant mł. asp. Michał Kędzierski. Okoliczności tej śmierci wstrząsnęły wszystkimi. Już dzisiaj odbędzie się jego pogrzeb. Hołd zmarłemu koledze oddadzą policjanci w całym kraju.

Nic nie wskazywało na to, że wtorkowa rutynowa interwencja zakończy się śmiercią policjanta. Agresywny mężczyzna skierował w stronę mł. asp. Michała Kędzierskiego broń i oddał śmiertelny strzał.

Już dziś odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego policjanta ze Śląska. W ceremonii weźmie udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Funkcjonariusze w całej Polsce zdecydowali się na gest upamiętniający zmarłego na służbie kolegę.

Dziś odbędzie się pogrzeb postrzelonego na służbie policjanta

Na piątek zaplanowano pogrzeb policjanta zastrzelonego we wtorek w Raciborzu. Mł. asp. Michał Kędzierski miał zaledwie 43 lata. W samej policji służbę pełnił od 2011 roku. Wcześniej zajmował się dziennikarstwem w lokalnych mediach oraz realizował się jako DJ.

Koledzy opisujący zmarłego policjanta podkreślają, że służba była jego marzeniem i zawsze bardzo poważnie podchodził do swoich obowiązków. Nie zapominał o tym, że jako reprezentant Polskiej Policji powinien być pomocny i uśmiechnięty.

Ministerstwo Zdrowia

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia i UODO ws. zaświadczeń o przyjęciu szczepienia

CZYTAJ DALEJ

Już dziś, w piątek, odbędzie się jego pogrzeb. Zaledwie 43-letni policjant zostanie pożegnany w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12.

Na pogrzebie mł. asp. Michała Kędzierskiego pojawi się sam Komendant Główny Policji. Ma on nie tylko docenić pracę zmarłego w szeregach formacji, ale również reprezentować całą Polską Policję oddającą hołd zmarłemu koledze.

W całym kraju zawyją syreny

W poście udostępnionym na Twitterze przez oficjalny profil Polskiej Policji pojawiła się nie tylko wiadomość o godzinie oraz miejscu pogrzebu zastrzelonego policjanta. Przeczytać można również informacje na temat akcji, w której mogą wziąć wszyscy chętni funkcjonariusze i funkcjonariuszki będący dziś na służbie.

Na odbywający się w Raciborzu pogrzeb mł. asp. Michała Kędzierskiego nie mogą przybyć wszyscy chcący oddać mu hołd koledzy i koleżanki z formacji. W całej Polsce jednak planowana jest akcja, która podkreśli, że nawet na drugim krańcu kraju pamiętają o tragedii, która mogła dotyczyć każdego z nich.

Równo o 12 policjanci i policjantki w całym kraju będą włączać syreny oraz sygnały świetlne na swoich radiowozach. Ma to być sposób na oddanie hołdu oraz szacunku zastrzelonemu na służbie koledze.

Prezydent zabrał głos w związku ze śmiercią policjanta w Raciborzu

O samej sprawie pisaliśmy natychmiast po przekazaniu informacji na temat dramatycznego zdarzenia ze Śląska (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Okoliczności zdarzenia skomentował sam Andrzej Duda.

Prezydent nie ukrywał, że jest wstrząśnięty całym tym zdarzeniem oraz tragiczną śmiercią śląskiego policjanta. Dodał jednocześnie, iż nie ma zgody na to, by ktokolwiek w tak brutalny sposób podnosił rękę na funkcjonariuszy policji. Samego zabójcę mł. asp. Michała Kędzierskiego nazwał bandytą.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @PolicjaSlaska @PolskaPolicja @AndrzejDuda / Polsat News

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >