wtv.pl
Prezydent Andrzej Duda skomentował śmiertelne postrzelenie policjanta w Raciborzu

(zdjęcie wykadrowane) MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Andrzej Duda skomentował śmierć funkcjonariusza Policji. „Jestem wstrząśnięty”

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Dzisiejsze zdarzenia z Raciborza skomentował na Twitterze Andrzej Duda. Prezydent nie ukrywa, że śmiertelne postrzelenie policjanta podejmującego interwencję jest dla niego wstrząsającą wiadomością. Nie brakło mocnej deklaracji ze strony głowy państwa.

Nie tylko Andrzej Duda jest w szoku po tym, jak media podały wiadomości na temat śmierci funkcjonariusza policji w czasie zatrzymywania mężczyzny, którego dotyczyło zgłoszenie. Wydaje się, że wszyscy, nie tylko politycy oraz osoby związane z formacją reprezentowaną przez zmarłego podzielają, choć w części, słowa prezydenta.

Na Twitterze pojawił się komentarz Andrzeja Dudy i jest to swoisty ukłon ze strony głowy państwa w kierunku rodziny zmarłego, jednak nie przywróci on życia policjantowi z Raciborza. Prezydent zdecydował się jednak na wyjątkowo mocne słowa.

Andrzej Duda komentuje śmiertelne postrzelenie policjanta w Raciborzu

Około 16 Andrzej Duda opublikował w sieci kilka słów w związku z tragiczną interwencją w Raciborzu. Prezydent Polski postanowił stanowczo sprzeciwić się aktowi brutalnej przemocy, który doprowadziła do śmierci funkcjonariusza policji. Nikt nie brał pod uwagę, że pozornie standardowa akcja zakończy się w taki sposób.

Na profilu prezydenta przeczytać można, iż Andrzej Duda jest wstrząśnięty śmiercią mł. asp. Michała Kędzierskiego. W dalszej części podzielił się mocnym stwierdzeniem dotyczącym okoliczności, w których zginął policjant.

Andrzej Duda popełnił błąd

Andrzej Duda chciał złożyć życzenia maturzystom. Nie obyło się bez wpadki

CZYTAJ DALEJ

Prezydent wskazuje, że za śmierć policjanta odpowiada bandyta

Emocje wywołane przez strzelaninę w Raciborzu sprawiły, iż prezydent w swoim komentarzu opublikowanym w mediach społecznościowych w jasny sposób ustosunkował się do sprawcy śmiertelnego postrzału. — Zginął na służbie zabity przez bandytę — stwierdził wprost Andrzej Duda.

W dalszej części podkreślał, że „nie ma zgody”, by policjanci poświęcający swoje bezpieczeństwo, byli atakowani przez agresorów w tak brutalny sposób. Sam post zdobył już ponad tysiąc polubień i skomentowano go ponad 200 razy.

Racibórz: policjant zastrzolony w czasie interwencji

Już wcześniej informowaliśmy o niebezpiecznym i tragicznym w skutkach zdarzeniu z Raciborza. Słowa prezydenta Andrzeja Dudy mogą wskazywać, że nad sprawą czuwać będą osoby zajmujące wyższe stanowiska.

Na ten moment wiadomo, iż policja otrzymała informacje o tym, że mężczyzna, który zakupił na stacji benzynowej piwo, wypił je i wsiadł do samochodu. Świadkowie zgłaszający to zdarzenie podkreślali, że był on ubrany w sposób imitujący policyjne umundurowanie.

Medialne doniesienia mówią o tym, że zatrzymany obecnie agresor odpowiedzialny za śmierć policjanta, miał zatrzymywać do „kontroli”. Po tym, jak patrol dotarł na miejsce, mężczyzna niespodziewanie wyjął broń i oddał śmiertelny strzał.

Określony przez Andrzeja Dudę mianem „bandyty” mężczyzna został postrzelony przez drugiego z funkcjonariuszy w nogę w okolice uda. Przetransportowano go do szpitala, gdzie o możliwości kontynuowania pracy śledczych wyjaśniających tę sprawę zadecyduje lekarz.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @AndrzejDuda / TVN24

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >