wtv.pl > TV > Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:41

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Telefon do prezenterów TVP Info
TVP Info / Screen z programu "W tyle wizji" (05.05.2021)

Część wypowiedzi widza TVP miała wydźwięk mogący zostać zinterpretowanym jako antysemicki.

Do nietypowego incydentu doszło wczoraj podczas emisji jednego z programów na żywo w TVP Info. Głos w studio zabrał jeden z widzów, który postanowił obrazić prowadzących publicystyczne show państwowej telewizji.

Telefon do studia TVP Info

Nie takiego zakończenia programu spodziewali się z pewnością wczorajsi prowadzący "W tyle wizji": Stanisław Janecki i Jacek Łęski. Pod koniec publicystycznego show do studia dodzwonił się widz, który przedstawił się jako "Michał z Sandomierza".

Nie chcąc zapewne być zbyt wcześnie "usuniętym" z anteny, mężczyzna zaczął tłumaczyć,że chciałby w swej wypowiedzi nawiązać do Funduszu Odbudowy i opinii, jaką wyraził o nim Borys Budka.

Widz zdecydowanie był bardzo zdenerwowany wystąpieniem na antenie publicznej telewizji. Jego głos drżał, a zdania budowane były bardzo chaotycznie. W pewnym momencie zdecydował się jednak na wyrażenie tego, w jakim naprawdę celu skontaktował się z prowadzącymi program.

- Chciałbym nawiązać do takiej klasyka komedii. Czy oglądali kiedyś panowie taką komedię "Głupi i głupszy"? - zapytał dzwoniący.

- Niestety tak - odpowiedział jeden z prezenterów.

Wypowiedź o antysemickim zabarwieniu

Zachęcony potwierdzeniem przez prezenterów TVP Info znajomości kultowej komedii z Jimem Carreyem i Jeffem Danielsem widz postanowił rozwinąć swoją myśl.

- No właśnie, i tak się zastanawiam który z panów jest ten głupi, a który głupszy - powiedział na antenie widz.

W studiu zapanowała cisza. W tym momencie osoba dzwoniąca do TVP postanowiła w skandaliczny sposób obrazić Stanisława Janeckiego, a jej wypowiedź miała zauważalny charakter antysemicki.

- Bo widząc na państwa miny, ten pan, który wygląda na Żydka, którego cały czas krytykują, farbuje bródkę, włosy, wąski i tak się zastanawiam, który z panów jest głupi, a który głupszy - stwierdził.

- To pan do nas te komplementy prawi? Bardzo dziękujemy, jest pan taki miły - odpowiedział bez zawahania Janecki na zaczepkę widza.

Pozostała część programu przebiegła bez tego rodzaju incydentów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wprost.pl

Tagi: TVP TVP Info
Powiązane