wtv.pl > Polska > Podwyżki dla mundurowych. Związkowcy: propozycja MSWiA nie wystarczy
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:09

Podwyżki dla mundurowych. Związkowcy: propozycja MSWiA nie wystarczy

podwyżki dla mundurowych
Marek BAZAK/East News

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych nie zgodziła się na propozycję podwyżek dla funkcjonariuszy. Na wczorajszym posiedzeniu propozycję MSWiA uznano za niezadowalającą.

Mimo zaproponowanych przez resort spraw wewnętrznych i administracji podwyżek dla mundurowych związkowcy domagają się szczodrzejszego rozwiązania.

MSWiA proponuje łącznie 715 złotych wzrostu uposażeń w roku 2022 i 2023. Funkcjonariusze żądają jednak przynajmniej 1150 złotych – informuje RMF FM.

Podwyżki dla mundurowych. Spotkanie już w poniedziałek

Cytowany przez serwis szef związku strażników granicznych Marcin Kolasa poinformował też, że będzie domagał się rozmowy o propozycjach, które ostatnio przedstawiono wyłącznie policjantom.

I dodał: – Naszym wnioskiem będzie to, że jeżeli to będą dobre rozwiązania, żeby zostały zastosowane w pozostałych służbach podległych MSWiA.

Związkowcy mają spotkać się z przedstawicielami ministerstwa już w przyszłym tygodniu. Rozmowy zaplanowano na nadchodzący poniedziałek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Co proponuje resort?

Portal przypomina, że rozmowy wiceszefa resortu ze związkiem służb mundurowych odbyły się 14 września. Wśród zaprezentowanych funkcjonariuszom rozwiązań znalazła się też kwestia wynagrodzeń.

MSWiA zaproponowało 30 złotych podwyżki na przyszły rok. Policjanci mieliby ponadto otrzymać 500 złotych brutto od stycznia 2022 roku.

Wiceminister Maciej Wąsik wysunął ponadto pomysł likwidacji limitów stanowisk w komendach powiatowych i miejskich, co miałoby ułatwić proces awansu. Co więcej, przyszłe waloryzacje w budżetówce miałyby automatycznie obejmować funkcjonariuszy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: RMF FM, wtv.pl

Tagi: MSWiA Policja
Powiązane