wtv.pl

Jan Bielecki/East News

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie Grzegorza Brauna. Polityk “przekroczył kolejną granicę”

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Grzegorz Braun po raz kolejny został wykluczony z obrad Sejmu. Tym razem powodem były słowa “będziesz pan wisiał”, które skierował pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała za pośrednictwem Twittera, że składa zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Grzegorz Braun na mównicy sejmowej. “Będziesz pan wisiał”

“Poseł Grzegorz Braun przekroczył dziś kolejną granicę”, czytamy w poście, który marszałek Sejmu Elżbieta Witek zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. W ten sposób odniosła się do kontrowersyjnej wypowiedzi działacza Konfederacji w trakcie czwartkowego posiedzenia Sejmu.

Na mównicy Grzegorz Braun poruszył kwestię wojny, procesu norymberskiego i wytłumaczył pojęcie “zbrodni wojennej”. W ten sposób nawiązał do nadmiarowej liczby zgonów w czasie pandemii - zarówno tych szpitalnych, jak i samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Poseł Konfederacji nazwał polityków partii rządzącej “zbrodniarzami wojennymi”.

Następnie poruszył temat niepożądanych odczynów poszczepiennych. Poseł stwierdził, że to ogromny problem w Polsce, który jest bagatelizowany. W tym momencie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon.

To nie przeszkodziło Braunowi w kontynuowaniu wystąpienia. Poseł Konfederacji odwrócił się w kierunku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wskazał na niego palcem i krzyknął: “będziesz pan wisiał”.

Oburzenie po słowach posła Konfederacji. “To jest skandal”

- To jest wielki skandal - oznajmiła chwilę później wzburzona wicemarszałek Sejmu. Również inni politycy nie kryją oburzenia zachowaniem posła Brauna.

“HANIEBNE słowa posła @GrzegorzBraun_ w Sejmie. Możemy się nie zgadzać, możemy się spierać, nawet ostro, ale nikomu nie wolno grozić śmiercią. NIKOMU. Przeproś, pośle!”, czytamy w poście zamieszczonym przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera PSL.

“Droga od "szczęść Boże" do "będziesz pan wisiał" zajmuje 2 minuty. Nikt tak jak poseł @GrzegorzBraun_ nie deprecjonuje polskiego parlamentu”, czytamy we wpisie Pauliny Matysiak z Lewicy na Twitterze.

Na inne skutki wątpliwego wystąpienia zwrócił uwagę wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. “Wiecie państwo co jest najgorsze? Że dla niektórych Braun po dzisiejszych obrzydliwych słowach dla skrajnych antyszczepionkowych wariatów będzie bohaterem”, czytamy na Twitterze.

“Będziesz pan wisiał”. Wypowiedzią posła Brauna zajmie się prokuratura 

O 21:00 zbierze się prezydium Sejmu, które zajmie się sprawą Grzegorza Brauna. Wniosek w tej sprawił trafił także do Komisji Etyki Poselskiej.

O najnowszych decyzjach w tej sprawie poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek za pośrednictwem Twittera. W najbliższym czasie do prokuratury trafi zawiadomienie.

W obecnej kadencji Sejmu Grzegorz Braun został ukarany dwukrotnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]