wtv.pl
Sejm - sala plenarna (2)

Jan Bielecki/East News

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie Grzegorza Brauna. Polityk “przekroczył kolejną granicę”

16 Września 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Grzegorz Braun po raz kolejny został wykluczony z obrad Sejmu. Tym razem powodem były słowa “będziesz pan wisiał”, które skierował pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała za pośrednictwem Twittera, że składa zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Grzegorz Braun na mównicy sejmowej. “Będziesz pan wisiał”

“Poseł Grzegorz Braun przekroczył dziś kolejną granicę”, czytamy w poście, który marszałek Sejmu Elżbieta Witek zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. W ten sposób odniosła się do kontrowersyjnej wypowiedzi działacza Konfederacji w trakcie czwartkowego posiedzenia Sejmu.

Na mównicy Grzegorz Braun poruszył kwestię wojny, procesu norymberskiego i wytłumaczył pojęcie “zbrodni wojennej”. W ten sposób nawiązał do nadmiarowej liczby zgonów w czasie pandemii - zarówno tych szpitalnych, jak i samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Poseł Konfederacji nazwał polityków partii rządzącej “zbrodniarzami wojennymi”.

artur barciś

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

CZYTAJ DALEJ

Następnie poruszył temat niepożądanych odczynów poszczepiennych. Poseł stwierdził, że to ogromny problem w Polsce, który jest bagatelizowany. W tym momencie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon.

To nie przeszkodziło Braunowi w kontynuowaniu wystąpienia. Poseł Konfederacji odwrócił się w kierunku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wskazał na niego palcem i krzyknął: “będziesz pan wisiał”.

Oburzenie po słowach posła Konfederacji. “To jest skandal”

- To jest wielki skandal - oznajmiła chwilę później wzburzona wicemarszałek Sejmu. Również inni politycy nie kryją oburzenia zachowaniem posła Brauna.

“HANIEBNE słowa posła @GrzegorzBraun_ w Sejmie. Możemy się nie zgadzać, możemy się spierać, nawet ostro, ale nikomu nie wolno grozić śmiercią. NIKOMU. Przeproś, pośle!”, czytamy w poście zamieszczonym przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera PSL.

“Droga od "szczęść Boże" do "będziesz pan wisiał" zajmuje 2 minuty. Nikt tak jak poseł @GrzegorzBraun_ nie deprecjonuje polskiego parlamentu”, czytamy we wpisie Pauliny Matysiak z Lewicy na Twitterze.

Na inne skutki wątpliwego wystąpienia zwrócił uwagę wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. “Wiecie państwo co jest najgorsze? Że dla niektórych Braun po dzisiejszych obrzydliwych słowach dla skrajnych antyszczepionkowych wariatów będzie bohaterem”, czytamy na Twitterze.

“Będziesz pan wisiał”. Wypowiedzią posła Brauna zajmie się prokuratura 

O 21:00 zbierze się prezydium Sejmu, które zajmie się sprawą Grzegorza Brauna. Wniosek w tej sprawił trafił także do Komisji Etyki Poselskiej.

O najnowszych decyzjach w tej sprawie poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek za pośrednictwem Twittera. W najbliższym czasie do prokuratury trafi zawiadomienie.W obecnej kadencji Sejmu Grzegorz Braun został ukarany dwukrotnie.

Polscy królowie i polskie królowe. Co o nich pamiętasz ze szkoły?

Pytanie 1 z 10

Pierwszym królem Polski był:

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >