wtv.pl > Polityka > Suski ocenił Morawieckiego. Stwierdził, że brak mu doświadczenia, jakim pochwalić może się inny znany polityk
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:09

Suski ocenił Morawieckiego. Stwierdził, że brak mu doświadczenia, jakim pochwalić może się inny znany polityk

Marek Suski
Andrzej Iwanczuk/Reporter

Marek Suski pytany przez dziennikarkę Radia Zet o to, kogo ocenia za lepszego premiera - Mateusza Morawieckiego czy Jarosława Kaczyńskiego, skłonił się ku temu drugiemu. Stwierdził, że obecnemu szefowi Rady Ministrów brak pewnego doświadczenia.

Marek Suski ocenia Mateusza Morawieckiego

Poseł PiS i główna twarz nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN, gościł w środę na antenie Radia Zet w programie Beaty Lubeckiej.

Jedno z pytań dotyczyło jakości sprawowania funkcji prezesa Rady Ministrów. Marek Suski zapytany został o to, kto lepiej radził sobie na tym stanowisku - Jarosław Kaczyński, czy Mateusz Morawiecki.

Początkowo polityk próbował wymigać się od odpowiedzi, tłumacząc, że bardzo ceni prezesa PiS, z którym pracuje już od 32 lat. Gdy został jednak "postawiony pod ścianą" przez prowadzącą, wydał jednoznaczną opinię.

Suski stwierdził, że to Jarosław Kaczyński jest lepszym premierem, a swoją tezę poparł argumentem dotyczącym szerszego obycia i dłuższego stażu w polityce. Wyjaśniając, czego brakuje Morawieckiemu, stwierdził, że "sporego doświadczenia, jakie ma Jarosław Kaczyński".

O nepotyzmie słów kilka

Marek Suski odniósł się także do informacji, do których dotarło Radio Zet, dotyczących ok. setki osób, które z polecenia Mateusza Morawieckiego otrzymać miały zatrudnienie w spółkach skarbu państwa.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript"src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MWZMLDI1eEosMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> Poseł stwierdził, że nic w tym zdrożnego, ponieważ są to specjaliści z polecenia szefa Rady Ministrów, a nie członkowie jego rodziny.

- Nie wszystkie funkcje są objęte konkursami, niektóre są nominacjami i premier ma tu pewną możliwość - orzekł.

Pytany o wojnę, którą Prawo i Sprawiedliwość miało wypowiedzieć przypadkom nepotyzmu w partii, ocenił, że nie interesuje się tą kwestią, ponieważ sam nie ma w rodzinie "osób na kierowniczych stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: tvn24.pl, wtv.pl