wtv.pl
Platforma Obywatelska

Jakub Kaminski/East News

Paweł Zalewski i Ireneusz Raś wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Posłowie Platformy Obywatelskiej - Ireneusz Raś i Paweł Zalewski decyzją zarządu ugrupowania zostali z niego usunięci. Zaskakujące informacje początkowo były przekazywane przez Wirtualną Polskę i Polską Agencję Prasową. Obecnie już oficjalnie możemy zakomunikować o wydaleniu dwóch parlamentarzystów.

Od tego momentu klub Koalicji Obywatelskiej ze 129 posłów i posłanek zmalał do 127 szczęśliwych posiadaczy mandatów. Sama Platforma Obywatelska może jednak zmagać się z poważnymi problemami.

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem komentowania listu 51 członków partii do jej przewodniczącego. Sygnatariusze, do których zaliczał się Ireneusz Raś i Paweł Zalewski, nawoływali do debaty nad przyszłością przewodniczącego partii, a także przywrócenia ugrupowaniu statusu partii centrowej, a nie liberalno-lewicowej.

Platforma Obywatelska wyrzuciła dwóch posłów. Sygnał w stronę Grzegorza Schetyny?

Paweł Zalewski już wydał oficjalny komunikat. Za pośrednictwem Twittera wskazał, że o wyrzuceniu z partii poinformował go lider jej warszawskich struktur - Marcin Kierwiński. Wniosek w sprawie dwóch posłów złożył sam Borys Budka.

"Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?" - podał były już przedstawiciel konserwatywnego skrzydła partii.

policjant - luboń

Policjant z Lubonia ze łzami w oczach opowiedział historię chłopca, który był ofiarą przemocy domowej

CZYTAJ DALEJ

Pewne ruchy w kierunku wyrzuconych parlamentarzystów już zapowiedział wicerzecznik prasowy Porozumienia Jarosława Gowina. Jan Strzeżek, bo o nim mowa, prosi internautów o cierpliwość. "Konserwatyści w Platformie Obywatelskiej nie są mile widziani. Miejsce ludzi łączących umiłowanie wolności z tradycyjnymi wartościami jest w Porozumieniu. Stay Tuned, będzie ciekawie" - czytamy.

Sprawa wywołała niemałe zamieszanie po stronie dziennikarzy i publicystów. Michał Kolanko opublikował wymowny wpis, który wywołał reakcję Beaty Lubeckiej z Radia Zet. Sam tweet polubił nawet obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej - Borys Budka.

"Jest jeden adresat dzisiejszych decyzji Zarządu PO. Chyba nie muszę mówić, o kim mowa" - czytamy w deklaracji dziennikarza "Rzeczpospolitej" i "Radia dla Ciebie". "To byłby hit! Gdyby z PO wyrzucono Grzegorza Schetynę" - odpowiedziała redaktora Lubecka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [PAP/WP]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >