wtv.pl
Jerzy Wilk

Hans Braxmeier - Pixabay

Nie żyje ceniony polityk PiS. Miał 66 lat

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Wilk. Parlamentarzysta obozu rządzącego zmarł w wieku 66 lat. O śmierci byłego prezydenta Elbląga poinformował przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski za pośrednictwem Twittera wydał przykry komunikat.

"Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen" - czytamy we wpisie Krzysztofa Sobolewskiego. Jerzy Wilk zmarł w wojewódzkim szpitalu pod opieką lekarzy specjalistów.

Na ten moment nie są znane przyczyny śmierci Jerzego Wilka. Nie podano informacji na temat planowanej ceremonii pogrzebowej. Obecnie jego mandat przejmie kandydat z najlepszym wynikiem na liście wyborczej.

Kim był Jerzy Wilk?

Jerzy Wilk był jednym z pierwszych polityków, który podnosił w debacie publicznej kontrowersyjną kwestię doprowadzenia do przekopu Mierzei Wiślanej. Parlamentarzysta za działalność opozycyjną w czasach Polski Rzeczpospolitej Ludowej został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Za zasługi na rzecz kraju oraz obywateli otrzymał zaś Krzyż Zasługi.

Parlamentarzysta był absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości na Wydziale Zarządzania i Marketingu w Warszawie. W 2013 roku, w wyniku przyśpieszonych wyborów polityk objął funkcję prezydenta Elbląga. W 2014 przegrał wyboru na urząd włodarza gminy ze swoim konkurentem z Platformy Obywatelskiej.

Nowe informacje na temat sytuacji zawodowej Tomasza Komendy

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Wydano oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Członek obozu Zjednoczonej Prawicy wszedł do Sejmu z okręgu elbląskiego. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, w 2015 roku samorządowiec otrzymał 14 904 głosów. W 2019 znacznie poprawił wynik, osiągając 18 620 głosów poparcia.

Jerzy Wilk nie był aktywnym posłem. W swojej pracy złożył 8 interpelacji oraz 2 zapytania. Wziął jednak udział 3337 z 3355 głosowań sejmowych.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej. Zasiadał w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Podkomisji stałej gospodarki komunalnej oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

W Sejmie zajmował się kultywowaniem dziedzictwa Jana Pawła II, przestrzenią kosmiczną oraz budową drogi ekspresowej S16.

Prawo i Sprawiedliwość Jerzy Wilk reprezentuje od 2001 roku. W latach 2006–2013 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Elblągu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >