wtv.pl
"Nasz nowy dom"

Tricolos/EastNews

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wczoraj największe media poinformowały o zastąpieniu programu "Nasz nowy dom" najnowszym projektem Polsatu o tytule "Wolni od długów". Celem jest kontynuowanie misji charytatywnej komercyjnego medium. Prasa zaczęła ogłaszać koniec projektu Katarzyny Dowbor. Samo oświadczenie stacji może budzić wiele wątpliwości. Dostaliśmy wiadomość od przedstawicielki Polsatu, która doprecyzowała informacje zawarte w stanowisku.

"Nasz nowy dom" od lat wspiera rodziny żyjące na skraju ubóstwa. Dzięki telewizji Polsat szansę na nowe życie otrzymało ponad 200 rodzin z dziećmi. Wczoraj na oficjalnej stronie nadawcy wydano oświadczenie, w którym wskazano, że program zostanie zastąpiony najnowszym projektem "Wolni od długów".

Media zaczęły alarmować, pisząc, że "Nasz nowy dom" "znika z anteny". Jeszcze wczoraj sami tonowaliśmy informacje prasowe. "Polsat zapowiada nowy program. Co z »Nasz nowy dom«?"

Co dalej z "Nasz nowy dom"?

Samo oświadczenie Polsatu pozostawiło pole do spekulacji i dowolnej interpretacji. W tekście nie wyjaśniono, czy format powróci po przewie z nowym sezonem. Poinformowano jedynie o podobieństwach między projektami oraz o potrzebie pomocy osobom, które wpadły w spiralę długu.

Pierwszy odcinek "Wolni od długów" zostanie wyemitowany w miejsce kolejnego odcinku "Nasz nowy dom" - 27 maja o godzinie 20:05. Przedpremierowe odcinki będą dostępne na platformie IPLA.

Prowadzącą będzie aktorka Anna Guzik, a w gronie jej ekspertów będzie Piotr Ikonowicz, Fryderyk Karzełek oraz Anna Bufnal.

Nasz nowy dom

Polsat zapowiada nowy program. Co z "Nasz nowy dom"?

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że Ikonowicz był kandydatem Lewicy na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Przez rozpoczęciem współpracy z Polsatem działacz społeczny wielokrotnie pełnił rolę eksperta w programie Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera".

"Nasz nowy dom" znika przez wzgląd na koniec sezonu. Polsat nie zakończył projektu Katarzyny Dowbor

Wczoraj wysłaliśmy wiadomość do biura prasowego telewizji Polsat, prosząc o wyjaśnienie, czy program faktycznie znika z anteny, czy jedynie przerwano jego emisję z powodu zakończenia sezonu. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Róży Adamcio - specjalistki do spraw PR-u w stacji.

"W przesłanym komunikacie nie pada nic na temat zakończenia produkcji programu »Nasz Nowy Dom«" - wyjaśnia przedstawicielka telewizji Polsat, zwracając uwagę na specyfikę formatu. Przed emisją kolejnych odcinków niezbędne jest wyselekcjonowanie rodzin, przygotowanie ich historii oraz, co najważniejsze, samo przeprowadzenie remontów.

"Jak każda produkcja, także i ta ma letnią przerwę w emisji. Obecnie w jej miejsce będziemy emitować nowy program »Wolni od długów«" - dodała ekspertka do spraw PR.

Oznacza to, że już w przyszłości będziemy mogli obserwować działania charytatywne Katarzyny Dowbor w ramach 17. sezonu programu "Nasz nowy dom".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >
TVP w obronie Lewicy

TV

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP

TV

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Emisja filmu "Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej w TVP ponownie przełożona

Czytaj więcej >