wtv.pl
"Nasz nowy dom"

Tricolos/EastNews

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wczoraj największe media poinformowały o zastąpieniu programu "Nasz nowy dom" najnowszym projektem Polsatu o tytule "Wolni od długów". Celem jest kontynuowanie misji charytatywnej komercyjnego medium. Prasa zaczęła ogłaszać koniec projektu Katarzyny Dowbor. Samo oświadczenie stacji może budzić wiele wątpliwości. Dostaliśmy wiadomość od przedstawicielki Polsatu, która doprecyzowała informacje zawarte w stanowisku.

"Nasz nowy dom" od lat wspiera rodziny żyjące na skraju ubóstwa. Dzięki telewizji Polsat szansę na nowe życie otrzymało ponad 200 rodzin z dziećmi. Wczoraj na oficjalnej stronie nadawcy wydano oświadczenie, w którym wskazano, że program zostanie zastąpiony najnowszym projektem "Wolni od długów".

Media zaczęły alarmować, pisząc, że "Nasz nowy dom" "znika z anteny". Jeszcze wczoraj sami tonowaliśmy informacje prasowe. "Polsat zapowiada nowy program. Co z »Nasz nowy dom«?"

Co dalej z "Nasz nowy dom"?

Samo oświadczenie Polsatu pozostawiło pole do spekulacji i dowolnej interpretacji. W tekście nie wyjaśniono, czy format powróci po przewie z nowym sezonem. Poinformowano jedynie o podobieństwach między projektami oraz o potrzebie pomocy osobom, które wpadły w spiralę długu.

Pierwszy odcinek "Wolni od długów" zostanie wyemitowany w miejsce kolejnego odcinku "Nasz nowy dom" - 27 maja o godzinie 20:05. Przedpremierowe odcinki będą dostępne na platformie IPLA.

Prowadzącą będzie aktorka Anna Guzik, a w gronie jej ekspertów będzie Piotr Ikonowicz, Fryderyk Karzełek oraz Anna Bufnal.

Nasz nowy dom

Polsat zapowiada nowy program. Co z "Nasz nowy dom"?

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że Ikonowicz był kandydatem Lewicy na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Przez rozpoczęciem współpracy z Polsatem działacz społeczny wielokrotnie pełnił rolę eksperta w programie Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera".

"Nasz nowy dom" znika przez wzgląd na koniec sezonu. Polsat nie zakończył projektu Katarzyny Dowbor

Wczoraj wysłaliśmy wiadomość do biura prasowego telewizji Polsat, prosząc o wyjaśnienie, czy program faktycznie znika z anteny, czy jedynie przerwano jego emisję z powodu zakończenia sezonu. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Róży Adamcio - specjalistki do spraw PR-u w stacji.

"W przesłanym komunikacie nie pada nic na temat zakończenia produkcji programu »Nasz Nowy Dom«" - wyjaśnia przedstawicielka telewizji Polsat, zwracając uwagę na specyfikę formatu. Przed emisją kolejnych odcinków niezbędne jest wyselekcjonowanie rodzin, przygotowanie ich historii oraz, co najważniejsze, samo przeprowadzenie remontów.

"Jak każda produkcja, także i ta ma letnią przerwę w emisji. Obecnie w jej miejsce będziemy emitować nowy program »Wolni od długów«" - dodała ekspertka do spraw PR.

Oznacza to, że już w przyszłości będziemy mogli obserwować działania charytatywne Katarzyny Dowbor w ramach 17. sezonu programu "Nasz nowy dom".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >