wtv.pl

East News/Marek Bazak

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Michał Dworczyk ogłosił decyzję o zamknięciu Szpitala Narodowego, powołanego na czas pandemii koronawirusa na Stadionie Narodowym w Warszawie. Działalność placówka zakończyć ma już w najbliższą niedzielę.

Michał Dworczyk podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę w medycznej placówce.

Michał Dworczyk ogłasza koniec Szpitala Narodowego

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powiadomił właśnie o zakończeniu działalności Szpitala Narodowego, który znajdował się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Sytuacja pandemiczna ma być na tyle opanowana, że jego dalsza działalność nie jest w tej chwili konieczna. Dworczyk zaznaczył jednak, że nie zostanie on w pełni zdemontowany, by móc służyć w czasie ewentualnej IV fali koronawirusa.

- Szpital zawiesi swoją działalność, w części zostanie zdemontowany, ale większość infrastruktury pozostanie - zapowiadał polityk - Będzie zabezpieczeniem na IV falę epidemii.

Co to oznacza w praktyce? Zdaniem szefa Kancelarii Premiera, w razie potrzeby będzie go można w krótkim czasie "zmontować" na nowo. Czas oczekiwania na wznowienie działalności wynosić miałby zaledwie kilkadziesiąt godzin.

Zakończony etap pandemii

Michał Dworczyk opowiedział o tym, jak sprawnie przyszło powołanie placówki, która miała przyjąć ogromną liczbę pacjentów zakażonych koronawirusem.

- To był pierwszy szpital tymczasowy, który budowaliśmy, po to, żeby odpowiedzieć na sytuację jaka powstała w związku z pandemią - powiedział polityk - W ciągu 12 dni od wydania decyzji przez premiera szpital został zbudowany i przekazany szpitalowi MSWiA, a już 17 dnia po wydaniu tejże decyzji został przyjęty pierwszy pacjent.

Dworczyk zaznaczył, że Szpital Narodowy nie służył jedynie podtrzymywaniu przy życiu pacjentów, którzy wyjątkowo źle znosili zakażenie koronawirusem, ale również szczepieniom Polek i Polaków.

Swoją działalność placówka zakończyć ma już w najbliższą niedzielę, wraz z wypisaniem ostatniego z przebywających w niej pacjentów. Szef Kancelarii Premiera wykorzystał również moment, by podziękować służbom medycznym pracującym w szpitalu.

- To pan dyr. Artur Zaczyński ze swoim zespołem prowadził szpital tymczasowy - powiedział Michał Dworczyk - Ogromne podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i salowych zaangażowanych w realizację tego projektu - wymieniał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet.pl, Gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >

Polska

Awaria wodociągów w Pleszewie. Zakaz podlewania ogródków kontroluje straż miejska
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]