wtv.pl
Rafał Brzozowski

TRICOLORS/East News

Koronawirus w polskiej delegacji na Eurowizję. Co z występem Rafała Brzozowskiego?

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rafał Brzozowski nie wystąpi podczas tegorocznej Eurowizji? W ostatniej chwili wydano bardzo ważny komunikat. Na stronie Eurowizja.org wskazano, że podczas rutynowej kontroli jeden z członków polskiej delegacji uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Co więcej, jest to pierwszy taki przypadek podczas ostatnich 8 dni prób.

W sprawie interweniowała między innymi Europejska Unia Nadawców, która wydała bardzo ważny komunikat w sprawie Rafała Brzozowskiego i reszty delegacji. Poinformowano, iż w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z naszych delegatów, cała grupa będzie musiała najpewniej poddać się kwarantannie. Niezbędne będzie powtórzenie testów PCR.

Rafał Brzozowski nie wystąpi podczas tegorocznej Eurowizji?

Niestety, Rafał Brzozowski nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia Eurowizji 2021, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę. Udział artysty w konkursie wisi na włosku, choć wciąż nie można jednoznacznie stwierdzić, iż nie wystąpi na scenie w Rotterdamie. Wszystko zależy między innymi od wyniku testów PCR, które ponownie zostaną wykonane naszym reprezentantom.

Warto także podkreślić, że każdy, kto nie ma objawów COVID-19, choć otrzymał pozytywny wynik testu, spędzi na izolacji jedynie 5 dni. Tymczasem, jak czytamy na stronie Eurowizja.org, Rafał Brzozowski powinien wystąpić w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się właśnie za 5 dni.

Dla artystów na izolacji lub kwarantannie przewidziano także możliwość wystąpienia na Eurowizji w formie nagrania live-on-tape, które zostało zrealizowane przez polską delegację 20 marca w podwarszawskiej hali Transcolo.

policja

Przed weekendem policja zapowiada kontrole przestrzegania obostrzeń

CZYTAJ DALEJ

Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale jako szósty zawodnik. Kraj będzie reprezentować dynamicznym, tanecznym utworem "The Ride", który został skomponowany przez szwedzkich artystów.

Dotychczas z Eurowizji musiała zrezygnować przedstawicielka Białorusi przez wzgląd na przygotowanie utworu o czysto politycznym podtekście. Europejska Unia Nadawców narzuca zasadę apolityczności konkursu. Ostatecznie, po wymianie kandydatów, kolejna piosenka także miała charakter polityczny, co doprowadziło do pełnej dyskwalifikacji kraju.

Z konkursu wycofała się także Armenia. Wszystko przez wzgląd na eskalację tamtejszych konfliktów o Górski Karabach.

Warto podkreślić, że dla Rafała Brzozowskiego najważniejszym aspektem konkursu zdaje się szansa na zaprezentowanie się międzynarodowej publiczności. Typy bukmacherów wskazują jednak na to, że nie mamy szans na zwycięstwo lub podium podczas tegorocznej edycji Eurowizji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >