wtv.pl > Gwiazdy > Koronawirus w polskiej delegacji na Eurowizję. Co z występem Rafała Brzozowskiego?
Alan Wysocki
Alan Wysocki 14.06.2022 02:02

Koronawirus w polskiej delegacji na Eurowizję. Co z występem Rafała Brzozowskiego?

Rafał Brzozowski
TRICOLORS/East News

Rafał Brzozowski nie wystąpi podczas tegorocznej Eurowizji? W ostatniej chwili wydano bardzo ważny komunikat. Na stronie Eurowizja.org wskazano, że podczas rutynowej kontroli jeden z członków polskiej delegacji uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Co więcej, jest to pierwszy taki przypadek podczas ostatnich 8 dni prób.

W sprawie interweniowała między innymi Europejska Unia Nadawców, która wydała bardzo ważny komunikat w sprawie Rafała Brzozowskiego i reszty delegacji. Poinformowano, iż w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z naszych delegatów, cała grupa będzie musiała najpewniej poddać się kwarantannie. Niezbędne będzie powtórzenie testów PCR.

Rafał Brzozowski nie wystąpi podczas tegorocznej Eurowizji?

Niestety, Rafał Brzozowski nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia Eurowizji 2021, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę. Udział artysty w konkursie wisi na włosku, choć wciąż nie można jednoznacznie stwierdzić, iż nie wystąpi na scenie w Rotterdamie. Wszystko zależy między innymi od wyniku testów PCR, które ponownie zostaną wykonane naszym reprezentantom.

Warto także podkreślić, że każdy, kto nie ma objawów COVID-19, choć otrzymał pozytywny wynik testu, spędzi na izolacji jedynie 5 dni. Tymczasem, jak czytamy na stronie Eurowizja.org, Rafał Brzozowski powinien wystąpić w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się właśnie za 5 dni.

Dla artystów na izolacji lub kwarantannie przewidziano także możliwość wystąpienia na Eurowizji w formie nagrania live-on-tape, które zostało zrealizowane przez polską delegację 20 marca w podwarszawskiej hali Transcolo.

Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale jako szósty zawodnik. Kraj będzie reprezentować dynamicznym, tanecznym utworem "The Ride", który został skomponowany przez szwedzkich artystów.

Dotychczas z Eurowizji musiała zrezygnować przedstawicielka Białorusi przez wzgląd na przygotowanie utworu o czysto politycznym podtekście. Europejska Unia Nadawców narzuca zasadę apolityczności konkursu. Ostatecznie, po wymianie kandydatów, kolejna piosenka także miała charakter polityczny, co doprowadziło do pełnej dyskwalifikacji kraju.

Z konkursu wycofała się także Armenia. Wszystko przez wzgląd na eskalację tamtejszych konfliktów o Górski Karabach.

Warto podkreślić, że dla Rafała Brzozowskiego najważniejszym aspektem konkursu zdaje się szansa na zaprezentowanie się międzynarodowej publiczności. Typy bukmacherów wskazują jednak na to, że nie mamy szans na zwycięstwo lub podium podczas tegorocznej edycji Eurowizji. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]