wtv.pl
Mateusz Morawiecki

Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki ogłosił plan zmian w obostrzeniach

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Trwa konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Premier i szef Ministerstwa Zdrowia przedstawili nowy harmonogram luzowania obostrzeń, który będzie obowiązywał od 25 czerwca aż do końca sierpnia.

Tuż po godzinie 15:30 rozpoczęła się konferencja prosowa, w której udział biorą przedstawiciele rządu – premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Mateusz Morawiecki wskazał, że spływające dane dotyczące rozwoju epidemii pozwalają przypuszczać, iż kryzys stopniowo wycofuje się. - To nie jest tak, że wszędzie jest bardzo dobrze. Cały czas musimy zachowywać czujność - podkreślał.

Przypomniano, że kluczowe jest rozwijanie harmonogramu szczepień. - Cała nasz infrastruktura pozwala na wykonanie dużo większej liczby szczepień, niż przypuszczaliśmy - dodawał Morawiecki.

Już od 13 czerwca rząd planuje wprowadzić poluzowanie obostrzeń. 23 czerwca specjalne poluzowanie będzie obowiązywać okres wakacyjny.

Proces luzowania obostrzeń będzie uzależniony od przyrostu osób zaszczepionych. - W najbliższych dniach otworzymy Stadion Narodowy dla strefy kibica - zapowiedział premier.

Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło być w kościołach. Mowa o aż połowie dostępnych miejsc.

Łagodzenie ograniczeń w zdecydowanej większości będzie miało miejsce dopiero od 26 czerwca. Otwarte na większą liczbę gości zostaną targi i konferencje. W tym przypadku zapanuje limit jednej osoby na 10 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej lokalu.

Wydarzenia sportowe i koncerty na obiektach będą mogły odbywać się przy zajęciu 50% miejsc.

W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększono dopuszczalny limit miejsc zajętych do 75%. Do limitu nie wlicza się osób do 12. roku życia.

- Chcemy uzupełnić harmonogram o jedną zasadniczą regułę. Te limity nie obowiązują dla osób zaszczepionych - poinformował premier, wskazując, że pandemia jeszcze się nie zakończyła. Wciąż zagrażają nam mutacje.

Na początku czerwca odnotowano rekord w procesie szczepień. W ciągu dnia wyszczepiono ponad 620 tysięcy zabiegów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: WTV

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >