wtv.pl > Polska > Wstrząsające doniesienia z seminarium. Rektorowi zarzuca się molestowanie seksualne
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:51

Wstrząsające doniesienia z seminarium. Rektorowi zarzuca się molestowanie seksualne

Ks. Mirosław Król
Pixabay/kisistvan77

Ks. Mirosław Król, rektor polinijnego seminarium duchownego w Orchard Lake w USA w stanie Michigan, został oskarżony o molestowanie seksualne. TVN24 przygotowało w tym temacie reportaż „Królestwo”, który miał opowiadać historię dwóch mężczyzn zaatakowanych przez duchownego. Pokazano też jego bliskie powiązania z kard. Dziwiszem.

Reportaż będzie miał premierę w środę, 9 czerwca.

Ks. Mirosław Król oskarżony o molestowanie seksualne

Znany duchowny, rektor polonijnego seminarium duchownego w Orchard Lake w USA, ks. Mirosław Król, został oskarżony o molestowanie seksualne kleryków. Powstał o nim reportaż „Królestwo”, który w środę będzie miał swoją premierę w TVN24.

Dwóch kleryków oskarżyło księdza o molestowanie. Jeden z nich opowiadał, że został przez rektora napadnięty. Ten zaczął go dotykać po ciele i genitaliach, miał próbować go całować. Młodszy mężczyzna odepchnął go jednak i uciekł.

Król wszystkiemu zaprzecza, twierdząc, że jest całkowicie niewinny. Na początku twierdził, że oskarżenia są medialną nagonką na niego, potem jednak zdecydował, że opowie o wszystkim po ucichnięciu sprawy.

Za swoim rektorem wstawiło się również sześciu jego wychowanków z Orchard Lake. Twierdzili, że nie jest ich zadaniem rozsądzić o niewinności bądź winie księdza, ale twierdzą również, że medialna atmosfera wokół księdza jest nie do przyjęcia.

Powiązania z Dziwiszem?

W reportażu mają znaleźć się również informacje o powiązaniach Króla z Dziwiszem. Kardynał wypiera się bliskiej znajomości z rektorem, a ten twierdzi, że nie powinno mieszać się byłego papieskiego sekretarza do tej sprawy.

Obaj aktywnie współpracowali przy promowaniu myśli i kultu Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych. Król zbierał również pieniądze na papieskie sanktuarium.

Orchard Lake miało swoją filię również w najważniejszym dla Dziwisza miejscu, czyli w Krakowie. To właśnie tam, według TVN24, miano wybierać najbardziej „problematycznych” obyczajowo, np. takich, którzy mieli problemy z alkoholem czy seksualnością kleryków. Trafiali oni potem na zagraniczne studia w Michigan.

Na miejscu rektor miał ich od siebie uzależniać. Wszystko przez poczucie wdzięczności za poświęcenie, jakim było przyjęcie młodych mężczyzn pod swoje skrzydła.

Proces w sprawie molestowania kleryków trwa już przed amerykańskim sądem. Ma to być jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Onet wskazywał już wcześniej na problemy związane z hipokrytycznym homoseksualizmem księżmi w placówce - jednym z nich miał być ks. Król, który korzystać miał również z usług seksualnych u mężczyzn.

Reportaż będzie miał swoją premierę w środę wieczorem w TVN 24.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [onet.pl]

Powiązane