wtv.pl
Maseczki

materiały policyjne

Maseczki nadal konieczne w wielu przypadkach. Posypały się mandaty

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za zdjęcie maseczki wciąż możemy otrzymać mandat. Z zabezpieczenia możemy zrezygnować jedynie na świeżym powietrzu, przy zachowaniu 1,5-metrowego dystansu społecznego. Od 15 maja, w ciągu jednej doby policja już zdążyła wystawić kilkaset mandatów. Polska Agencja Prasowa skontaktowała się Komendą Główną Policji, by otrzymać konkretne dane.

Jak podają dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, aż 597 osób otrzymało mandat za zdjęcie maseczki w przestrzeni zamkniętej. 589 osób przez wzgląd na indywidualny charakter wykroczenia otrzymała jedynie pouczenie. W przypadku 177 Polek i Polaków odnotowano odmowę mandatu, a co za tym idzie, skierowanie sprawy do sądu.

Przeprowadzono aż 16 439 kontroli w środkach transportu publicznego, sklepach oraz galeriach handlowych.

Za zdjęcie maseczki wciąż możemy otrzymać mandat. Są wyniki kontroli

Od początku pandemii Komenda Główna Policji odnotowała wymierzenie 606 tysięcy mandatów, a także 425 tysięcy pouczeń. Do sądu trafiło aż 105 tysięcy wniosków o ukaranie osób naruszających przepisy sanitarno-epidemiczne.

O kontrolach możemy przeczytać między innymi w mediach społecznościowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. "Pamiętajmy, że nie wszystkie obostrzenia są zniesione. Dlatego włocławscy policjanci wciąż kontrolują stosowanie się do reguł reżimu sanitarnego" - czytamy we wpisie udostępnionym za pośrednictwem Twittera.

Nowe informacje na temat sytuacji zawodowej Tomasza Komendy

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Wydano oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Specjalny komunikat wydali także pracownicy Komendy Stołecznej Policji. Służby przypominają o wyjątku, który wymusza nałożenie maseczki na świeżym powietrzu. Mowa o konieczności utrzymania dystansu społecznego, który wynosi 1,5 metra.

"Stopniowo zmianie i złagodzeniu ulegają obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19. Jednak nie oznacza to, że już możemy zapominać o obowiązujących przepisach i je lekceważyć. Musimy pamiętać o zachowaniu dystansu. Warto być odpowiedzialnym" - czytamy.


Kontrole już ruszyły na terenie województwa śląskiego. "Śląscy policjanci nieustannie wspierają służby sanitarne w prowadzonych kontrolach, a także sami kontrolują miejsca, w których może dochodzić do łamania przepisów sanitarnych" - zapewniają przedstawiciele policji.

Służby ze Śląska przypominają o zasadzie "Zero Tolerancji", która obowiązuje przy wymierzaniu kar za naruszanie obostrzeń. Oznacza to, że służby mundurowe podczas podejmowania czynności będą odstępować od pouczeń na rzecz kar finansowych.

"Osoby, które będą lekceważyć obowiązujące prawo, będą musiały liczyć się z konsekwencjami" - ostrzegają w specjalnym komunikacie.

Kontrole mają miejsce także w środkach transportach publicznego, o czym ostrzegała Komenda Główna Policji. Służby sprawdzały przestrzeganie obostrzeń także na terenie galerii handlowych.Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Od 21 maja kontrole będą miały miejsce w instytucjach kultury takich jak kina, teatry, opery, czy też filharmonie. Od 28 mandat możemy otrzymać za naruszenia przepisów prowadząc lub korzystając z usług gastronomii wewnętrznej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV/Polska Agencja Prasowa]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >