wtv.pl > Polska > Legnica. Mężczyzna uciekł przed policją na balkon. Służby ściągnęły go na ziemię
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:52

Legnica. Mężczyzna uciekł przed policją na balkon. Służby ściągnęły go na ziemię

Po balkonach w Legnicy
dolnoslaska.policja.gov.pl

W Legnicy policja wkroczyła do mieszkania mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże. Sprawca postanowił uciec z lokalu przez balkon. Na dole czekali już mundurowi, którzy szybko ściągnęli go na ziemię.

W mieszkaniu mężczyzny odnaleziono wiele materiałów niebezpiecznych oraz narkotyki.

Legnica. Akcja jak z filmu sensacyjnego

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Legnicy. Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Legnicy ustalił miejsce pobytu 39-letniego mężczyzny, podejrzewanego o liczne kradzieże na terenie powiatu legnickiego.

Policja wkroczyła do mieszkania, w którym przebywał oskarżony chcąc dokonać jego zatrzymania. Ten nie chciał jednak oddać się w ręce mundurowych polubownie.

39-latek rozpoczął rozpaczliwą ucieczkę przez balkon, chcąc uciec funkcjonariuszom. Pod blokiem czekały jednak już służby, które zorganizowały dźwig w celu ściągnięcia mężczyzny z czwartego piętra na ziemię.

Po ujęciu mężczyzny, przeszukane zostało jego mieszkanie, w którym odnaleziono wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Broń, narkotyki... numizmaty?

Przeszukując mieszkanie 39-latka, policja natrafiła na amunicję oraz karabinek. Odnaleziono również narkotyki.

Służby zabezpieczyły także wiele przedmiotów, które najprawdopodobniej pochodziły z kradzieży, w tym elektronarzędzia, sprzęt audio oraz numizmaty.

Odnaleziono również przyrządy służące do włamywania się do pojazdów. Materiał dowodowy zgromadzony przez policję potwierdził kradzież samochodu Volkswagen oraz motocykla.

Łączna suma wartości przedmiotów, które ukradł 39-latek opiewa na kilka tysięcy złotych. Za dokonane przestępstwa grozić mu może nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl, wtv.pl

Zdjęcie: dolnoslaska.policja.gov.pl

Powiązane