wtv.pl > Polska > Włodawa. 35-latek ranił się nożem, policja kilkanaście minut walczyła o jego życie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:19

Włodawa. 35-latek ranił się nożem, policja kilkanaście minut walczyła o jego życie

Włodawa
PAWEL NOWAK/AGENCJA SE/East News

Włodawa. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc 35-latkowi. Zadał sobie cios nożem w brzuch. Przez kilkanaście minut udzielano mu pomocy. Policjanci uciskali ranę oraz na bieżąco monitorowali funkcje życiowe.

Do poważnej interwencji funkcjonariuszy we Włodawie doszło 12 czerwca w godzinie 11:30. Otrzymano zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który wbił sobie nóż w brzuch.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, jednak to policjanci jako pierwsi stawili się przy wyznaczonym adresie.

Włodawa. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc 35-latkowi

- Od razu przystąpili do ratowania życia 35-letniego włodawianina i przejęli udzielanie pomocy przedmedycznej od rodziny - relacjonuje sierżant sztabowa Elwira Tadyniewicz.

Jeden z policjantów uciskał ranę kłutą, tamując krwawienie. Drugi monitorował funkcje życiowe. W trakcie czynności mieszkaniec Włodawy był przytomny.

Funkcjonariusze przez kilkanaście minut utrzymywali z nim kontakt wzrokowy i słowny. Dopiero później opiekę przejęła służba medyczna. Zabrano go do najbliższego szpitala.

- Mężczyzna najprawdopodobniej próbował targnąć się na swoje życie. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia - podała przedstawicielka policji. - Powyższa interwencja przypomina, że pomaganie i chronienie ludzkiego życia to  priorytet w naszych działaniach - zapewnia funkcjonariuszka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV

Zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne - East News