wtv.pl
Andrzej Duda z małżonką zainaugurowali akcję „Bezpieczne wakacje”

policja.pl

Andrzej i Agata Dudowie zainaugurowali akcję „Bezpieczne Wakacje”

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Andrzej Duda wraz z pierwszą damą zainaugurowali akcję „Bezpieczne Wakacje”. W wydarzeniu bezpośrednio bierze udział Polska Policja. Agata Duda ostrzegała dzieci przed internetem, a prezydent przypominał o konieczności zachowania reżimu sanitarnego.

Dzieci zaproszone zostały przez prezydenta i pierwszą damę do ogrodu pałacu prezydenckiego. Andrzej Duda z małżonką wraz z policją rozpoczęli „Bezpieczne Wakacje”.

Policja poinformowała, że „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to moment, gdzie Andrzej Duda i jego żona tłumaczyli dzieciom, że nadchodzące wolne tygodnie to nie tylko zabawa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Prezydent przyłączając się do akcji Polskiej Policji, chciał przypomnieć zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom, że w czasie wakacji na dzieci czeka wiele niebezpieczeństw.

Andrzej i Agata Dudowie rozpoczęli „Bezpieczne Wakacje”

Polska Policja poinformowała, że jak co roku funkcjonariusze prowadzą akcje „Bezpieczne Wakacje”. W tym roku do propagowania właściwych zachowań wśród najmłodszych włączyła się para prezydencka.

Asystentka medyczna z brytyjskiego szpitala używała karty zmarłej pacjentki

Asystentka medyczna używała karty zmarłej na COVID-19 pacjentki

CZYTAJ DALEJ

W ogrodach pałacu prezydenckiego pojawiły się dzieci. Agata Duda i prezydent Andrzej Duda zaapelowali nie tylko do najmłodszych.

„Bezpieczne Wakacje” to również działania mające uświadomić rodzicom, że także oni muszą czuwać nad bezpieczeństwem. W trakcie wydarzenia dzieci mogły wziąć udział w praktycznych zabawach.

Dzieci w czasie inauguracji „Bezpiecznych Wakacji” brały udział w edukacyjnych zabawach

Dzieci w czasie inauguracji „Bezpiecznych Wakacji” brały udział w edukacyjnych zabawach

Źródło: policja.pl

Miały one nauczyć się, jak reagować w trudnych i stresujących sytuacjach, które mogą mieć miejsce w czasie letniego wypoczynku. Policja przekazuje, że najmłodsi uczyli się zapamiętywania „numerów alarmowych, udzielania pierwszej pomocy, a także reagowania przeciwpożarowego. Dzieci mogły zobaczyć sprzęt, jakim posługują się biorące udział w spotkaniu służby i formacje, a funkcjonariusze dzielili się z nimi wiedzą na temat bezpieczeństwa i ratowania ludzkiego życia”.

Agata Duda ostrzegała przed internetem

Musicie mieć świadomość tego, że internet to nie tylko same zalety, ale niesie on ze sobą różnego rodzaju zagrożenia — powiedziała w ogrodzie pałacu prezydenckiego Agata Duda.

Pierwsza dama zapowiedziała, że w trakcie zabaw zaplanowanych przez służby w ramach inauguracji „Bezpiecznych Wakacji” dzieci mogą wziąć udział w grach, które zwrócą uwagę na aspekt bezpieczeństwa w sieci.

Kilka słów do najmłodszych skierował również prezydent Andrzej Duda. Wskazywał on, że podstawy pierwszej pomocy są ważne. Pozwalają one na lepsze zareagowanie w niebepziecznej sytuacji.

Prezydent zachęca dzieci do nauki udzielania pierwszej pomocy

To jest wielka sztuka, żebyście w trudnej sytuacji umieli pomóc drugiemu człowiekowi, umieli uratować jego zdrowie, życie, czy zapobiec wielkim stratom — powiedział Andrzej Duda.

Przypomniał jednocześnie historię zaledwie 14-letniego Bartka Mączki. Chłopiec po tym, jak zasłabł kierowca autobusu w Piotrkowie Trybunalskim, zatrzymał pojazd. - Poradził sobie nie tylko z trudną sytuacją zdrowotną, ale jeszcze w błyskawiczny sposób wymyślił, co należy zrobić, żeby zatrzymać autobus, [...]żeby nie doszło do zderzenia, które mogło stanowić zagrożenie nie tylko dla samego i dla znajdującego się w złym stanie zdrowotnym kierowcy, ale też dla pozostałych pasażerów autobusu — kontynuował Andrzej Duda.

Andrzej i Agata Dudowie na inauguracji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

Andrzej i Agata Dudowie na inauguracji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

Źródło: policja.pl

Na wydarzeniu „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” na zaproszenie policji wystąpiła Viki Gabor. Poza tym dzieci mogły sprawdzić się w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czy dowiedzieć się jak należy zgłaszać niebezpieczne przypadki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: policja.pl

Zdjęcie główne: policja.pl

Podobne artykuły

(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >

Polityka

Babcia Kasia spotkała się na światłach z Antonim Macierewiczem. Do sieci trafiło zdjęcie

Czytaj więcej >

Polityka

"Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty

Czytaj więcej >