wtv.pl > Polityka > Wiosna podjęła uchwałę o samorozwiązaniu. Maciej Kopiec dla WTV: "Do decyzji podchodzę ze smutkiem"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:51

Wiosna podjęła uchwałę o samorozwiązaniu. Maciej Kopiec dla WTV: "Do decyzji podchodzę ze smutkiem"

Wiosna
Piotr Molecki/East News

11 czerwca Wiosna zakończyła Zgromadzenie Ogólne Partii. Niejednomyślnie podjęto decyzję o rozwiązaniu organizacji. Oficjalny komunikat wydał Maciej Kopiec. Skontaktowaliśmy się z politykiem, który wyjaśnił, co dalej.

W rozmowie z naszą redakcją poseł Wiosny z Rybnika wskazał, że decyzja o charakterze formalnym stanowi formę integracji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Obie partie połączą się w Nową Lewicę.

- Politycy i polityczki Wiosny zapiszą się do Nowej Lewicy. Jest to zdecydowana większość, o ile nie wszyscy z nas - poinformował Maciej Kopiec.

Tworzą trzecią siłę w Sejmie, właśnie ogłosili rozwiązanie Wiosny

- Będziemy tworzyć, zgodnie z naszymi wartościami, frakcję wiosenną po połączeniu partii z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, który obecnie zmienia nazwę na Nowa Lewica - dodawał.

Decyzja nie zapadła jednomyślnie. Okazuje się jednak, że nie ma mowy o buncie wewnątrz Wiosny. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że był to jedynie głosy wstrzymujące się. Nie chciałbym jednak zdradzać szczegółów, ponieważ zgromadzenie nie było jawne - podał.

Maciej Kopiec sam wstrzymał się od głosu.

Trwają przygotowania do utworzenia ogólnopolskich struktur partii. - Przygotowujemy się do kongresu krajowego, który wyłoni nowych liderów. Później będziemy przygotowywać się do kongresów wojewódzkich - zapowiedział.

Jak podał Kopiec, podział funkcji w partii będzie dzielony po równo między byłymi członkami Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Utworzymy struktury okręgowe i regionalne, gdzie będziemy aktywnie działać - zapewnia parlamentarzysta.

Poinformowano nas, że cały proces integracji Lewicy powinien zakończyć się już do końca roku. Kopiec decyzję zgromadzenia przyjął ze smutkiem.

- Do decyzji podchodzę ze smutkiem, ponieważ traktuję Wiosnę bardzo osobiście. Poświęciłem dla Wiosny swoją firmę, większość czasu prywatnego. To były cztery lata pracy. Cztery lata budowania nowej partii - skomentował.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV

Powiązane