wtv.pl
Dom Jarosława Kaczyńskiego niechroniony przez SOP

PHOTO MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS /WARSZAWA

Dom Kaczyńskiego chroniony przez 40 funkcjonariuszy. Prezes ma ponoć nie ufać SOP

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Dom Jarosława Kaczyńskiego ma być chroniony przez ok. 40 funkcjonariuszy policji dziennie. Interpelację w sprawie przedstawienia powodów takiego działania wystosował poseł KO Dariusz Joński. Okazuje się, że prezes PiS zrezygnował z protekcji Służby Ochrony Państwa...

Dom Jarosława Kaczyńskiego wydaje się być obecnie jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Polsce...

Dom Jarosława Kaczyńskiego pod ścisłą ochroną

Nie od dziś wiadomo, że chodnik przed domem Jarosława Kaczyńskiego jest miejscem licznych "pielgrzymek" demonstrantów niegodzących się na działania rządu. Pod posesją na warszawskim Żoliborzu gromadzili się już rolnicy, przedsiębiorcy, czy działaczki Strajku Kobiet.

W czasie takich manifestacji posesja chroniona jest przez zmasowane oddziały policji, mające za zadanie nie dopuścić do wkroczenia manifestantów na prywatny teren należący do prezesa PiS.

małgorzata wassermann

Ekspertka przeanalizowała mowę ciała Małgorzaty Wassermann

CZYTAJ DALEJ

Reporterzy TVN24 zdecydowali się bacznie obserwować posiadłość na Mickiewicza w przeciągu ostatniego miesiąca. Wnioski są zatrważające. Policja chroni dom Jarosława Kaczyńskiego nie tylko w czasie manifestacji - jest tam codziennie!

Okazuje się bowiem, że posesja chroniona jest dziennie przez przynajmniej 40 funkcjonariuszy policji - umundurowanych oraz tzw. tajniaków. Interpelację poselską mającą na celu przedstawienie powodów tego rodzaju działań służb państwowych wystosował do wicepremiera Kaczyńskiego poseł KO Dariusz Joński.

Kaczyński nie ufa SOP?

Czy znane są panu przypadki zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub poszczególnych obywateli, które uzasadniają podejmowanie tak drastycznych środków? Czy znane są Panu koszty ponoszone każdego miesiąca przez służby ochrony bezpieczeństwa publicznego? - m.in. takie pytania pojawiły się w treści interpelacji Dariusza Jońskiego.

Jeśli nie zna Pan odpowiedzi na powyższe pytania, co byłoby kompromitujące dla Wiceprezesa Rady Ministrów i szefa Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych – dlaczego nie korzysta Pan z przysługujących Panu i w pełni wystarczających działań Służby Ochrony Państwa? - kontynuuje poseł Koalicji Obywatelskiej.Warto zaznaczyć, że prezes PiS wynajmuje swoich prywatnych ochroniarzy z firmy GROM Group, którzy towarzyszą mu przy każdym wyjściu z domu; są również obecni w posiadłości Kaczyńskiego.

Oprócz tego, jako wicepremierowi, przysługuje mu protekcja Służby Ochrony Państwa. Okazuje się jednak, że polityk postanowił zrezygnować z ich usług. Jak podaje portal O2.pl, prezes PiS wykazywać ma brak zaufania wobec formacji.

Nie zmienia to faktu, że policjanci pełniący służbę pod domem Jarosława Kaczyńskiego, muszą jej składać raporty ze swoich działań.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: O2.pl, Twitter.com

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >