wtv.pl
Dom Jarosława Kaczyńskiego niechroniony przez SOP

PHOTO MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS /WARSZAWA

Dom Kaczyńskiego chroniony przez 40 funkcjonariuszy. Prezes ma ponoć nie ufać SOP

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Dom Jarosława Kaczyńskiego ma być chroniony przez ok. 40 funkcjonariuszy policji dziennie. Interpelację w sprawie przedstawienia powodów takiego działania wystosował poseł KO Dariusz Joński. Okazuje się, że prezes PiS zrezygnował z protekcji Służby Ochrony Państwa...

Dom Jarosława Kaczyńskiego wydaje się być obecnie jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Polsce...

Dom Jarosława Kaczyńskiego pod ścisłą ochroną

Nie od dziś wiadomo, że chodnik przed domem Jarosława Kaczyńskiego jest miejscem licznych "pielgrzymek" demonstrantów niegodzących się na działania rządu. Pod posesją na warszawskim Żoliborzu gromadzili się już rolnicy, przedsiębiorcy, czy działaczki Strajku Kobiet.

W czasie takich manifestacji posesja chroniona jest przez zmasowane oddziały policji, mające za zadanie nie dopuścić do wkroczenia manifestantów na prywatny teren należący do prezesa PiS.

małgorzata wassermann

Ekspertka przeanalizowała mowę ciała Małgorzaty Wassermann

CZYTAJ DALEJ

Reporterzy TVN24 zdecydowali się bacznie obserwować posiadłość na Mickiewicza w przeciągu ostatniego miesiąca. Wnioski są zatrważające. Policja chroni dom Jarosława Kaczyńskiego nie tylko w czasie manifestacji - jest tam codziennie!

Okazuje się bowiem, że posesja chroniona jest dziennie przez przynajmniej 40 funkcjonariuszy policji - umundurowanych oraz tzw. tajniaków. Interpelację poselską mającą na celu przedstawienie powodów tego rodzaju działań służb państwowych wystosował do wicepremiera Kaczyńskiego poseł KO Dariusz Joński.

Kaczyński nie ufa SOP?

Czy znane są panu przypadki zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub poszczególnych obywateli, które uzasadniają podejmowanie tak drastycznych środków? Czy znane są Panu koszty ponoszone każdego miesiąca przez służby ochrony bezpieczeństwa publicznego? - m.in. takie pytania pojawiły się w treści interpelacji Dariusza Jońskiego.

Jeśli nie zna Pan odpowiedzi na powyższe pytania, co byłoby kompromitujące dla Wiceprezesa Rady Ministrów i szefa Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych – dlaczego nie korzysta Pan z przysługujących Panu i w pełni wystarczających działań Służby Ochrony Państwa? - kontynuuje poseł Koalicji Obywatelskiej.Warto zaznaczyć, że prezes PiS wynajmuje swoich prywatnych ochroniarzy z firmy GROM Group, którzy towarzyszą mu przy każdym wyjściu z domu; są również obecni w posiadłości Kaczyńskiego.

Oprócz tego, jako wicepremierowi, przysługuje mu protekcja Służby Ochrony Państwa. Okazuje się jednak, że polityk postanowił zrezygnować z ich usług. Jak podaje portal O2.pl, prezes PiS wykazywać ma brak zaufania wobec formacji.

Nie zmienia to faktu, że policjanci pełniący służbę pod domem Jarosława Kaczyńskiego, muszą jej składać raporty ze swoich działań.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: O2.pl, Twitter.com

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >