wtv.pl > Polityka > Media: Anna Moskwa ma zastąpić Michała Kurtykę w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:46

Media: Anna Moskwa ma zastąpić Michała Kurtykę w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Zmiany w rządzie
EastNews/Piotr Molecki

W mediach pojawiły się informacje o mogących zajść wkrótce zmianach na stanowiskach w polskim rządzie. Resort klimatu i środowiska, nad którym pieczę trzymał do tej pory Michał Kurtyka, może już wkrótce zostać przejęty przez innego polityka.

Zmiany w rządzie podyktowane mają być rzekomo ambicjami politycznymi obecnego ministra klimatu i środowiska.

Zmiany w rządzie już wkrótce?

Jak donosi portal Gazeta.pl, już wkrótce może dojść do poważnych zmian na jednym z ministerialnych stanowisk. Chodzi o resort klimatu i środowiska, który podlega pod Michała Kurtykę.

Ten, już od kilku miesięcy, nosi się podobno z zamiarem opuszczenia swojego stanowiska. Portal powołuje się na informatorów, którzy przedstawili motywacje obecnego ministra klimatu.

Przede wszystkim, Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie spełniać ma politycznych ambicji Michała Kurtyki. Pensja na rządowym stanowisku ma być niższa niż w przypadku spółek Skarbu Państwa, w które celować ma obecnie polityk.

Dodatkowo minister ma być już zwyczajnie zmęczony pracą w resorcie, którą wykonuje od listopada 2019 r. Chciałby spróbować czegoś nowego, być może nawet w instytucjach międzynarodowych.

Kto zastąpi Kurtykę?

Kto zatem mógłby przejąć tekę ministra po Michale Kurtyce? Wg informacji podanych przez portal Gazeta.pl duże szanse na rozpoczęcie pracy w resorcie ma mieć urodzona w Zamościu Anna Moskwa.

Polityczka ma już za sobą doświadczenie w pracy w rządzie. Dotychczas pełniła funkcję m.in. dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

We wspomnianym resorcie pełniła również funkcję wiceministra, od roku 2017 aż do całkowitego zamknięcia ministerstwa. Zdaniem portalu Gazeta.pl, Anna Moskwa ma być solidnie "osadzona" w środowisku Prawa i Sprawiedliwości.

Polityczka kształciła się na trzech kierunkach: socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, stosunkach międzynarodowych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim.

Prywatnie jest również animatorką ruchu Światło-Życie. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radiozet.pl, Gazeta.pl, Wikipedia.org, Kurierlubelski.pl

Powiązane