wtv.pl > Gwiazdy > Trójmiasto. Artysta poprawił swój mural Anny Przybylskiej
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:46

Trójmiasto. Artysta poprawił swój mural Anny Przybylskiej

Nowy mural Anny Przybylskiej
facebook.com/tuse77, EastNews

Street-artowy artysta Tuse pod presją niezadowolenia części internautów ze swojego dzieła, postanowił poprawić mural z Anną Przybylską w gdańskim Wrzeszczu. Komentujący są jednomyślni - jest dużo lepiej.

Twarz na muralu została znacznie "wyszczuplona", dzięki czemu postać bardziej przypomina Annę Przybylską.

Tuse w ogniu krytyki

Jeden z najbardziej cenionych polskich artystów street artu, publikując w internecie swoje najnowsze dzieło, z pewnością nie spodziewał się fali krytyki, jaka już wkrótce miała się na niego wylać.

Mural przedstawiający twarz Anny Przybylskiej, który grafik wykonał na jednej ze ścian gdańskiego Wrzeszcza, zdecydowanie nie spodobał się internautom. W sieci przeważały skrajnie negatywne opinie.

To z pewnością nowość dla Tuse, którego dotychczasowe prace spotykały się z ogromnym entuzjazmem zarówno w internecie, jak i wśród mieszkańców Trójmiasta. Tym razem artysta musiał jednak przełknąć gorzką pigułkę.

Wydaje się, że nie było innego wyjścia - pod naporem internautów, Tuse postanowił powrócić na miejsce, w którym wykonał swoje dzieło i wprowadzić do niego kilka poprawek.

- Wiem, że jest sporo krytyki - przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską - Jestem tylko człowiekiem i też się czasem mylę - dodał.

Tuse naprawia swój mural

Mieszkańcy i turyści, którzy dziś wybiorą się na spacer w gdańskim Wrzeszczu, z pewnością dostrzegą różnicę, między pierwotną wersją dzieła Tuse, a jego aktualnym wyglądem. Artysta zdecydowanie wyciągnął wnioski z krytyki.

Na pierwszy rzut oka zauważyć można, że twarz aktorki została znacznie wyszczuplona. Dzięki temu podkreślone zostały jej duże oczy, tak charakterystyczne dla kochanej przez miliony Polaków artystki.

Internauci docenili nową wersję muralu. Podkreślają, że przedstawionej na nim postaci nie można już dłużej porównywać z Danutą Holecką, tak jak działo się to przy pierwowzorze.

Pod koniec kwietnia Tuse wykonał również inny mural, przedstawiający zmarłego polskiego artystę. Na jednej ze ścian w gdańskim Wrzeszczu podziwiać można Krzysztofa Krawczyka. W rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że już wkrótce powinien rozpocząć pracę nad portretem Bronisława Cieślaka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Natemat.pl, Twitter.com, Facebook.com, Wp.pl

Tagi: Gdańsk
Powiązane